To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolarski weekend MTB w stolicy Karkonoszy

Kolarski weekend MTB w stolicy Karkonoszy

Tradycyjnie we wrześniu, tym razem po mistrzostwach świata XC i XCM, do Jeleniej Góry przyjedzie europejska i światowa czołówka kolarzy górskich. W najbliższy sportowy weekend (22 i 23 IX), w stolicy Karkonoszy zaplanowano dwie największe międzynarodowe imprezy MTB w Polsce. Najwyższy poziom sportowy gwarantują: najwyżej sklasyfikowany polski wyścig XC – Jelenia Góra Trophy Maja Race (XCO UCI HC) i jedyny polski maraton MTB w klasie UCI Marathon Series.

Rywalizacja w sobotnim wyścigu w formacie olimpijskim na trasach Parku Paulinum zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i widowiskowo – zapewnia Bolesław Kozłowicz. - Ranga zawodów i pozycja naszej multimedalistki Mai Włoszczowskiej w świecie MTB sprawiają, że co roku do Jeleniej Góry przyjeżdżają najlepsi i najwięksi. Swoje starty potwierdzili m. in. mistrzyni olimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Gunn Rita Dahle Flesja, „brązowy” olimpijczyk, Marco Aurelio Fontana, medaliści MŚ i ME, Stephane Tempier, Sergio Mantecon Gutierrez i Ondrej Cink. Wystartują reprezentanci Polski, Niemiec, Czech, Belgii, Francji, Węgier, Estonii, Szwajcarii, Szwecji i Hiszpanii. Pierwszy start już o godzinie 10.30. Będą wyścigi juniorów, juniorów młodszych i w kategorii U-23. Elita kobiet wyruszy na trasę o godz. 13.45, elita mężczyzn dwie godziny później, o godz. 15.45.

Będzie okazja pogratulować Mai Włoszczowskiej kolejnego w karierze sukcesu. W mistrzostwach świata w maratonie w kolarstwie górskim w Auronzo di Cadore jeleniogórzanka zdobyła brązowy medal. Jak wyznała, była to megaciężka, najtrudniejsza trasa (długość 89 kilometrów, przewyższenie 3400 metrów), na jakiej kiedykolwiek walczyła o podium. Mimo osłabienia po chorobie, Maja pojechała bardzo dobrze.

Na liście startowej niedzielnego (23 września), Bike Maratonu z etykietką UCI Marathon Series, są kolarskie nazwiska z dziewięciu krajów, nawet z Japonii. Start z Placu Ratuszowego o godzinie 11.00. Dystanse: mini (31 km), mega (59 km) i giga (80 km). Meta w Parku Paulinum. Najlepsi polscy i światowi zawodnicy pościgają się w Rudawach Janowickich. Wśród skalnych turni, krętymi singlami, wzdłuż górskich potoków.

Więcej na ten temat w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.  

1-Bike Maraton-foto.jpg
2-Maja-foto.jpg
3-Bike Maraton Jelenia Góra - Trasa.jpg
Maja Race 2018 - plakat.jpg