To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Warto czytać: Granica, przemytnicy, haracze, mafia zgorzelecka...

Warto czytać: Granica, przemytnicy, haracze, mafia zgorzelecka...

Kolejny kryminał Przemysława Semczuka, osadzonym w krajobrazie naszego regionu. Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, trzyma w napięciu do ostatniej strony. "To nie przypadek"...

W Karkonoszach Straż Graniczna znajduje ciało zamarzniętego studenta. Zawartość jego plecaka nie pozostawia wątpliwości: chłopak nie był pechowym turystą, tylko przemytnikiem. Tymczasem w Zgorzelcu znika nastolatka i wiele wskazuje na to, że została uprowadzona. I w jednej, i w drugiej sprawie tropy prowadzą do mafii zgorzeleckiej, która walczy o wpływy na przejściu granicznym. Śledztwo prowadzą znani z powieści „Tak będzie prościej” komisarz Paweł Ciszewski i komisarz Albin Plesiński.
Świetnie oddane realia drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, pracy granicznych „mrówek” oraz ówczesnych przemytniczych metod i interesów, barwne postacie i humor, niespodziewane zwroty akcji – wszystko to jest obecne w najnowszej powieści Przemysława Semczuka.
Jej autor, Przemysław Semczuk, jest dziennikarzem, publicystą. Jego reportaże ukazują się w „Newsweeku” „Wprost”, „Focus Historia”, „Wysokich Obcasach Extra”, a także w „Gościu Niedzielnym”. Autor książek "Zatajone katastrofy PRL", "Czarna wołga: kryminalna historia PRL", "Maluch. Biografia", "Magiczne Dwudziestolecie", "Wampir z Zagłębia, "Kryptonim Frankenstein, "M jak morderca: Karol Kot wampir z Krakowa" oraz "Wybrałem Pol(s)kę" Poprzednia powieść kryminalna Przemysława Semczuka "Tak będzie prościej" uhonarowana została Srebrnym Kluczykiem 2018 – nagrodą kulturalną Nowin Jeleniogórskich i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - w kategorii literatura.

To nie przypadek - i.jpg

Komentarze (1)

A ja chciałabym przeczytać ksiażkę,która dobrze się kończy.Wiem, w książce ,,Trzy światy Guliwera,,Jonatana Swifta,jest pokazane miejsce,w którym rzadzą konie.W tym państewku panuje etyka.Nie znają nawet pojęcia kłamstwo.Chwila z tym opowiadaniem,będzie takim snem na jawie.