To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Borowicach nastrojowo śpiewali do rana

W Borowicach nastrojowo śpiewali do rana

Drugi dzień Gitarą i... borowickich spotkań z poezją śpiewaną upłynął pod znakiem wspólnego nucenia z wykonawcami piosenek. To była magiczna chwila, gdy o północy na polania zabrzmiało "I tak warto żyć" zaśpiewane przez zespół Raz Dwa Trzy.

Do zaśpiewania „Kołysanki” Agnieszki Osieckiej zaprosiła publiczność Nula Stankiewicz. W przerwach między utworami słuchaliśmy fragmentów wywiadów, których udzieliła Osiecka. Przypomnieliśmy sobie jej poczucie humoru i niezwykłą serdeczność. Nula Stankiewicz wykonywała Agnieszki Osieckiej w aranżacji Janusza Strobla, który towarzyszył jej z zespołem.

Z Piotrem Bukartykiem nuciliśmy „Kup sobie psa” . Piosenkarz i autor tekstów nie po raz pierwszy był w Borowicach i żartował, że czuje się tu jak w domu. Odpowiada mu bowiem bardzo nieobowiązująca, turystyczna atmosfera, jaka panuje na Gitarze i....

W drugim dniu spotkań publiczność także dopisała. Gdy grubo po północy grupa Raz Dwa Trzy kończyła występ, polana przed sceną nadal była zapełniona. - Dawno nas tu nie było. Cieszymy się, że zaprosiliście nas na 30. urodziny – dziękował Adam Nowak , lider grupy gospodarzom spotkań. Wieczór  magiczny, z niebem pełnym gwiazd, zasłuchaną publicznością, pozostanie w pamięci.

Komu mało wspólnego śpiewania może już przygotowywać się na Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”, który odbędzie się 27 i 28 lipca w Janowicach Wielkich. Koncerty odbywają się w turystycznych warunkach. Weźcie karimaty lub krzesełka, tak jak do Borowic.  Wystąpi kilkanaście zespołów m.in. Leniwiec, Cztery pory miłowania i Grupa na swoim. Wstęp za darmo.

IMG_559e1.jpg
IMG_5577.JPG
IMG_15572.jpg
IMG_53576.jpg
IMG_55274.jpg
IMG_55385.jpg
IMG_55392.jpg
IMG_55839.jpg
IMG_511573.jpg
IMG_522599.jpg
IMG_553379.jpg
IMG_557338.jpg
IMG_558338.jpg
IMG_562205.jpg

Komentarze (6)

A czy Ty będziesz mieszkać w apartamentowcu nad zalewem Sosnówka?

Piotr Bukartyk dał świetny koncert. Fantastycznie zabawiał publiczność, opowiadając dowcipnie miedzy innym kulisy powstawania jego piosenek. Wykonanie tez było perfekcyjne.
Natomiast koncert Raz Dwa Trzy, to moim zdaniem jedno wielkie rozczarowanie. Zero kontaktu z publicznością, niekończące się instrumentalne solówki. Dawno nie było takiej sytuacji w Borowicach, kiedy publiczność podczas koncertu gwiazdy wieczoru zaczęła opuszczać Polanę. Do końca dotrwała może połowa tych co byli na początku.
Szkoda...

beznadziejne zdjęcia. dajcie następnym razem jakiemuś dzieciakowi smartfon, to wam lepsze zrobi.

Trzeba było zrobić i pokazać swoje, ocenilibyśmy czy lepsze.

Koncert nie był dla idiotów, którzy chcą zdjęcia oglądać.

Witam,
moim zdaniem zespół Raz Dwa Trzy dał piękny koncert, podobały mi się również ich solówki, szczególnie na trąbce i na gitarze!
W pierwszym dniu jak zwykle magicznie zagrała i zaśpiewała Wolna Grupa Bukowina. Bardzo ciekawy muzycznie był też występ młodych wykonawców - Ralpha Kaminskiego wraz z Zespołem.
Wydaje mi się, że i widzowie dopisali liczniej niż w ostatnich latach.
Dziękuję Organizatorom za fajną imprezę!