To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tłumy na koncertach w Borowicach. Świetni wykonawcy i atmosfera

Tłumy na koncertach w Borowicach. Świetni wykonawcy i atmosfera

Zapowiedzi deszczu i chłodnej nocy nie odstraszyły wczoraj (13 lipca) wiernej publiczności borowickich spotkań z poezją śpiewaną Gitarą i...Na polanie przed sceną nie było gdzie wcisnąć koca. Wykonawcy i widzowie zachwyceni byli fantastyczną atmosferą imprezy.  Dzisiaj (14 lipca) ciąg dalszy koncertowania.

Na polanie w Borowicach od godz. 18.30 zagrają: grupa Pod Strzechą, po niej wystąpi Nula Stankiewicz z piosenkami Agnieszki Osieckiej w aranżacji Janusza Strobla (między piosenkami będą wyświetlane fragmenty wywiadów z autorką tekstów.

Wystąpi także Piotr Bukartyk, którego piosenki budzą emocje aktualnymi odniesieniami.

Na zakończenie Gitarą i... koncert zespołu Raz Dwa Trzy i z pewnością razem z Adamem Nowakiem zaśpiewamy Piękną Inzez, Talerzyk, I tak warto żyć i inne znane utwory lubianej grupy.

Koncert zapewne skończy się po północy, tak jak wczorajszy występ Natalii Przybysz. Artystka porwała ludzi do tańca. Jak wszyscy występujący pochwaliła fantastyczną przyrodę, krajobrazy borowickie i pomysł koncertowania na polania.

To są 30. Gitarą i … i są ludzie, którzy przyjeżdżają tu prawie co roku. Niektórzy rozkładają namioty i spędzają dwa dni w Borowicach, inni dojeżdżają samochodami z Jeleniej Góry i bliższych oraz dalszych okolic.

Fanki Ralpha Kamińskiego, młodego artysty, wykonującego swoje własne utwory z towarzyszeniem grupy smyczkowej, przyjechały z Poznania. - Pierwszy raz jestem w Borowicach – cieszyła się 18-letnia Karolina. -Koncert Ralpha w tym otoczeniu był magiczny- chwaliła występ.

Starsze pokolenie zachwycone było „Wolną Grupą Bukowina” . - Turystyczne, dobre granie. Zawsze śpiewamy ich piosenki na rajdach. Musieliśmy przyjechać i tutaj – opowiadała grupa turystów, rozłożona na kocach i karimatach.

Do Borowic można dojechać autobusem z Jeleniej Góry. Zmotoryzowanym organizatorzy zapewniają miejsca parkingowe w pobliżu. Jest także pole namiotowe . Są stoiska ze smacznymi potrawami. Panie z kół gospodyń wiejskich serwują pierogi i ciasta. Organizatorem Gitarą i... jest gmina Podgórzyn.

=bor8.jpg
bor.1.jpg
bor2.jpg
bor3.jpg
bor4.jpg
bor5.jpg
bor6.jpg
bor7.jpg
bor9.jpg
borowi1.jpg
borowice.jpg
borowice2.jpg
borowice3.jpg
borowice7.jpg
borowife4.jpg
borty.jpg
IMG_5535.jpg
IMG_5536.jpg
IMG_5538.jpg
IMG_5539.jpg
IMG_5542.jpg
IMG_5543.jpg
IMG_5545.jpg
IMG_5547.jpg
IMG_5549.jpg
IMG_5554.jpg
IMG_5556.jpg
IMG_5559.jpg
IMG_5563.jpg
IMG_5564.jpg