To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

TEATRRRAŁKI wystartowały

TEATRRRAŁKI wystartowały

Od środy, 17 maja w Jeleniej Górze trwają 17. Dziecięco - młodzieżowe konfrontacje teatralne TEATRRRAŁKI. Za nami pierwszy festiwalowy dzień i oficjalna inauguracja w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Pierwszy festiwalowy dzień należał do dziecięcych grup teatralnych. Młodzi adepci teatru swoje przedstawienia prezentowali w salach Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu. Od samego bowiem poczętku ODK na Zabobrzu jest organizatorem festiwalu. 

- Na pięć obejrzanych spektakli, trzy były bardzo ciekawe. Spektakle zostały zrealizowane w różnych stylistykach: od teatru cieni po teatr ruchu. To bardzo dobry początek – na gorąco komentował start TEATRRRAŁEK Jacek Paruszyński, koordynator festiwalu.

Oficjalny start TEATRRRAŁEK miał, rzecz jasna, teatralną oprawę. Pomimo opóźnienia inauguracji, młoda teatralna publiczność cierpliwie czekała na wydarzenia. W Zdrojowym Teatrze Animacji festiwalowy hymn ruchem, słowem i muzyką zaprezentowała Dziecięca Grupa Teatralna „GZYGZAK” z ODK na Zabobrzu. A po nich wystąpił ubiegłoroczny laureat TEATRRRAŁEK w kategorii młodzieżowej – Zespół teatralny „Burza” z Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

W siedemnastej edycji TEATRRRAŁEK uczestniczą 22 zespoły teatralne polskie i czeskie, w tym 15 w kategorii dziecięcej.

- Mamy już grono stałych bywalców. I co jest fajne, oni przyciagają nowe grupy teatralne. Powiększa nam się ilość zespołów z Zielonej Góry, Zgorzelca, Bolesławca. Ale martwi nas, że w kategorii młodzieżowej nie ma reprezentacji zespołów teatralnych z Jeleniej Góry - podkreślił koordynator festiwalu.

W czwartek i piątek, 18 i 19 maja – na scenach ODK i scenie sobieszowskiego Muflona - prezentowane będą kolejne konkursowe spektakle. A w sobotę, 20 maja poznamy laureatów festiwalu.  

IMG_1321.JPG
IMG_1292.JPG
IMG_1293.JPG
IMG_1297.JPG
IMG_1300.JPG
IMG_1301.JPG
IMG_1305.JPG
IMG_1311.JPG
IMG_1318.JPG