To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatrrrałki na wysokim poziomie

Teatrrrałki na wysokim poziomie

W sobotę, 20 maja zakończyły się 17. Dziecięco - młodzieżowe konfrontacje teatralne TEATRRRAŁKI. Na jeleniogórskich scenach w ciągu trzech dni zaprezentowało się blisko 450 uczestników z Polski i Czech. Pokazano 22 spektakle. Organizatorem festiwalu, który chwalili jurorzy i uczestnicy, od samego początku jest Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu.

W kategorii dziecięcej przyznano dwie równorzędne pierwwsze nagrody: dla Grupy Tespisek z Przedszkola Niepublicznego nr 3 „Pajacyk” ze Zgorzelca za spektakl „Alibaba i czterdziestu rozbójników” oraz Grupy A-le-Draka ze Szkoły nr 3, także ze Zgorzelca, za spektakl „Wołtok”. Jury nagrodziło także Grupę Bezimienną 5B ze Szkoły Podstawowej w Libercu za spektakl „Czarny kogut” (druga nagroda). Dwie trzecie nagrody otrzymali: Grupa Kacperki z Niepublicznego Przedszkola „Kacperek” z Jeleniej Góry za przedstawienie „O Panu Tralalińskim” i Grupa Gzygzak z Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu za spektakl „Kto ty jesteś? - Polak mały, czyli gimnastyka dla języka”.

W kategorii młodzieżowej pierwszą nagrodę otrzymał Zespół Teatralny Burza z Centrum Kultury w Kamiennej Górze za spektakl „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” (także laureat ubiegłorocznego festiwalu). Drugą nagrodę na scenie wywalczyła Grupa Bezimienna ze Szkoły Podstawowej w Libercu za spektakl „Leni”, a trzecią Teatr Czyli Chilli z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury za spektakl „Musisz...?”.

TEATRRRAŁKI 2017 za nami. Na scenie sobieszowskiego Muflona rozdano nagrody.

- Najważniejsze jest serce i pasja, które wkładacie w to, co robicie na scenie. Wszyscy jesteście zwyciężcami – podsumował ze sceny aktor Jan Kochanowski, juror festiwalu.

Publiczność i uczestnicy teatralnych zmagań mogli raz jeszcze przeżyć minione dni oglądając na wielkim ekranie fragmenty nagrodzonych spektakli. A w kuluarach raz jeszcze porozmawiać o spektaklach.

- Super atmosfera, super ludzie, nie odczuwało się rywalizacji, mogliśmy się zintegrować z innymi grupami. Bo my wszyscy jesteśmy „ludźmi teatru”, mamy wspólne zainteresowania i tematy – Hania Drzewiecka i Olga Załozińska chwaliły także warsztaty, w których brały udział w ramach festiwalu.

- Wrażenia z festiwalu są wspaniałe. Uczymy się od siebie, rozmawiamy z jurorami, wymieniamy doświadczeniami z instruktorami. I to jest bardzo potrzebne. Bo teatr jest procesem twórczym, my się rozwijamy wraz z nim – mówiła o festiwalu instruktorka teatralna, Sylwia Astyka-Łoda z Wałbrzycha. Swoją grupę teatralną na festiwal przywiozła do jeleniej Góry po raz czwarty. I – jak zapewniała – za rok znów tu będzie.

Więcej o samym festiwalu, nagrodzonych spektaklach i tym, co młodym ludziom daje zabawa w teatr – w najbliższym wydaniu Nowin Jeleniogórskich.


 

IMG_1366.JPG
IMG_1339.JPG
IMG_1342.JPG
IMG_1344.JPG
IMG_1348.JPG
IMG_1349.JPG
IMG_1351.JPG
IMG_1353.JPG
IMG_1355.JPG
IMG_1363.JPG