To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karmelek, czyli prapremiera w Teatrze Animacji

Fot. Zdrojowy Teatr Animacji

Po kilku spektaklach przedpremierowych przyszła wreszcie kolej na oficjalną premierę – Zdrojowy Teatr Animacji w niedzielę, 14 stycznia o godz.16,00 zaprezentował „Karmelka” Marty Guśniowskiej w reżyserii Bogdana Nauki.

To pierwsza premiera w nowym roku, a właściwie prapremiera – spektakl o uroczym szczeniaczku, który wabi się właśnie „Karmelek” i który żyje w wiejskiej zagrodzie, a od innych zwierząt gospodarskich uczy się tego wszystkiego, co powinien wiedzieć, żeby być przydatnym i akceptowanym. A najważniejsza wśród nich jest – przyjaźń. I to właśnie Karmelek ma tej przyjaźni najwięcej do ofiarowania. Sztuka jest napisana wierszem, tekst jest dowcipny, łatwo wpada w ucho, co jest tym ważniejsze, że spektakl jest adresowany do najmłodszych widzów. Towarzyszy jej muzyka Jacka Szreniawy, autorkami scenografii są: Marzena Pliszka i Monika Pasternak, występują - Diana Jonkisz, Dorota Fluder, Sławomir Mozolewski. Mądry spektakl dla najmłodszych ze szczyptą dydaktyki.
Warto dodać, że Marta Guśniowska jest znaną i cenioną autorką sztuk dla dzieci i młodzieży, napisała ich prawie sto; współpracuje z teatrami lalkowymi w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. „Karmelek” zdobył II nagrodę w ubiegłorocznym 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, który organizowany jest przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Teatr Animacji - Karmelek (1).jpg
Teatr Animacji - Karmelek (2).jpg
Teatr Animacji - Karmelek (3).jpg

Komentarze (1)

Moi 4 letni synowie byli na tym przedstawieniu wraz z grupą z przedszkola. Podobało im się :)