To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święto teatru i Gala Srebrnych Kluczyków

Święto teatru i Gala Srebrnych Kluczyków

Zapraszamy Państwa to Teatru Norwida w Jeleniej Górze na Galę Srebrnych Kluczyków „Nowin Jeleniogórskich” a po niej – spektakl „Showbizz”. Drzwi teatru będą otwarte już od rana.

O godz. 10. rozpocznie się spektakl pt. „Miedzianka”. Ukazuje on losy mieszkańców Miedzianki – małego miasteczka nieopodal Jeleniej Góry, o którego istnieniu do niedawna wiedziało niewiele osób.

 

Sporo będzie się działo wieczorem. O godz. 19. rozpocznie się Gala Srebrnych Kluczyków. Poznamy na niej laureatów Nagrody Srebrnego Kluczyka w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich, najlepsza kreacja aktorska, a także w nowych wskazaniach: sztuki wizualne, muzyka i zjawisko kulturotwórcze. Ogłoszony zostanie także laureat Złotego Kluczyka 2014 – Specjalnej Nagrody Nowin Jeleniogórskich – którą nasza redakcja i Fundacja Nowin Jeleniogórskich przyznają za „wydarzenie, inicjatywę, działalność”, zasługującą naszym zdaniem na szczególne uhonorowanie.

 

Wieczór uświetni gościnny spektakl „Showbizz” Petera Quiltera w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, ze scenografią Ryszarda Warcholińskiego i choreografią Ewy Kuklińskiej. Na scenie zobaczymy Monikę Dryl, Kamilę Samller, Dariusza Kordka, Ryszarda Kotysa, Włodzimierza Matuszaka.

 

Współorganizatorem Gali jest Teatr im. Cypriana Kamila w Jeleniej Górze. Naszymi partnerami jest firma Ofir oraz kwiaciarnia U Esy-Floresy. Partnerem spektaklu jest Tauron Dystrybucja. Wydarzenie dofinansowane jest przez Miasto Jelenia Góra oraz powiat jeleniogórski.

Komentarze (3)

A jak jest ze wstępem, ktoś wie?Ile kosztuje wstęp?Czy to jest darmowe tj.sponsorowane od A do Z.

A przepraszam już zobaczyłem cennik na konkurencyjnym portalu, 80 zł! Za miejsce to chyba lekka przesada jeżeli tak jak państwo piszecie całość została dofinansowana z budżetu miasta.To jest Gala w Jeleniej Górze nie w stolicy.Ładne mi "zaproszenie".

Czy ktoś wie o której godzinie zakończył się spektakl.