To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Światy uwolnione

 Piotr Syposz do końca maja prezentuje swoje prace w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

"Tamte światy" poszły w świat. Uniosły ze sobą spory choć przyjemny ciężar. Teraz są już daleko. A przede mną znowu nieznana, czysta przestrzeń, którą można niespiesznie wypełniać. - mówi o swojej najnowszej wystawie Piotr Syposz, artysta z Kopańca. Obiekty tworzone z ceramiki, drewna, piór i fragmentów przeróżnych materii, od niedzieli możemy oglądać w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Eksponowane w uratowanym od zagłady, dawnym ewangelickim Domu Modlitw, gdzie mieści się Galeria, wzbudziły żywe zainteresowanie przybyłych na wernisaż gości. Autor podzielił się z publicznością nie tylko trwałymi efektami swej pracy. Równie ważnym elementem spotkania była muzyka, prezentowana na żywo przez gospodarza wieczoru.

Piotr Syposz multiinstrumentalista tworząc muzyczny teatr, oprócz klasycznej gitary, obsługiwał także najnowszy, wykonany przez siebie instrument strunowy, wspomagając się elektronicznymi przetwornikami dźwięku. - Te dźwięki rodziły się razem z moimi obiektami. Teraz uwalniam je z siebie, dzielę się nimi - opowiada artysta. Prace nad przygotowaniem eksponatów na wystawę w Kromnowie trwały od marca ubiegłego roku i zakończyły się z początkiem obecnego. Po zakończeniu prezentacji w Artystycznej Galerii Izerskiej wystawę obejrzą także widzowie w kilku innych miastach w kraju, m.in. we Wrocławiu.

Wystawa "Tamte światy" czynna do końca maja 2016 r.

IMG_6329.JPG
IMG_6331.JPG
IMG_6332.JPG
IMG_6373.JPG
IMG_6395.JPG
DSC06312-001.JPG

Komentarze (1)

Czy na końcu wszyscy stali i płakali ? W których miastach będzie można będzie obejrzeć wystawę ? Do Kromnowa ciężko dojechać.