Żyjemy w czasie nadmiaru. Natłok zdarzeń ważnych i mniej znaczących, ale hałaśliwych, zajmuje nasze myśli i skupia uwagę. Często nie potrafimy oddzielić tego co istotne od medialnego szumu. Nie wiemy, gdzie jest kończy się prawda, a zaczyna manipulacja. Zacierają się normy i różnice między porządkiem a chaosem. Stajemy bezradni wobec faktów dokonanych. Z takich przemyśleń zrodził się pomysł na wystawę. Towarzyszyło temu przekonanie o potrzebie zajmowania stanowiska, rejestrowania zmian, tworzenia dokumentów czasu, obserwacji naszej codzienności i własnych emocji w sposób przynależny fotografom. To artystyczne wyzwanie podjęło 16 członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii: Wojciech Bykowski, Beata Chłopeniuk, Jan Foremny, Jarosław Frątczak, Dariusz Goetze, Nina Hobgarska, Jacek Jaśko, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Natalia Polak, Dariusz Szymański, Grzegorz Truchanowicz, Zygmunt Trylański, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Norbert Wawrzyniak. Pokazują oni swoje nowe prace, które są odpowiedzią na postawione problemy – informują organizatorzy prezentacji.
Jak pisze w katalogu do wystawy Justyna Wierzchucka: „Fotografie wybrane na wystawę prezentują subiektywne, indywidualne spojrzenia na otoczenie, są luźną interpretacją każdego z twórców na temat podjęty w wystawie. Od migawek z codziennego życia rodziny, przez ulotne wrażenia z domowych wnętrz, aż po krajobrazy i architekturę, czy zdjęcia z udziałem ludzi, zgromadzonych we wspólnym celu. Ulice miast z zaniedbanymi zakątkami, zarastające roślinnością światowej klasy zabytki, fragmenty architektury wplecione w graficzne animacje, dzieci sprzedające zabawki czy żebrząca staruszka – te momenty, osoby przykuły uwagę fotografów, spowodowały, że warto było wyciągnąć aparat i utrwalić chwilę, wrażenie. A potem pokazać je widzowi - kolejnemu ogniwu w procesie zapamiętywania i interpretowania”.
Ta prezentacja jest też obrazem indywidualnych preferencji estetycznych oraz aktualnej kondycji twórczej Strefy.
Po zakończeniu ekspozycji w Jeleniej Górze wystawę obejrzeć będzie można Galerii Fotografii w Świdnicy (14 – 28 lutego 2020 r.).
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...