To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ruszyła Barejada. Szafa Prezesa czeka na głosy!

Ruszyła Barejada. Szafa Prezesa czeka na głosy!

W Jeleniej Górze rozpoczął się IX Festiwal Niezależnych Filmów Komediowych BAREJADA 2012! Na placu Ratuszowym stoi już SZAFA PREZESA, zaczerpnięta wprost z gabinetu Prezesa Ochódzkiego – bohatera kultowego filmu „Miś” Stanisława Barei!

Każdy kto tylko chce jeszcze w piątek 21 września od 14.00 do 17.00 może wygłosić do niej najśmieszniejsze uwagi, opinie, życzenia, wnioski i apele na dowolny temat adresowane do wszystkich prezesów świata. Jest nie tylko  kluczowym rekwizytem dowcipnego happeningu, ale i konkursu zatytułowanego „ŁUBU – DUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU”. Na śmiałków obdarzonych poczuciem humoru, którzy wzorem filmowego trenera Jarząbka zarejestrują na ukrytym w niej magnetofonie najzabawniejsze nagrania, czekają nagrody. Treść wypowiedzi dowolna, z jednym tylko ale... Na wstępie zdyskwalifikowane zostaną wszystkie zarejestrowane głosy, w jakich pojawią się wulgaryzmy i obraźliwe treści.   
Szafa stanęła na jeleniogórskim rynku w czwartkowe popołudnie. W pierwszych chwilach nie było zbyt wielu chętnych do wygłoszenia jakiegokolwiek komunikatu do ukrytego za drzwiczkami mikrofonu. Od początku nietypowy obiekt zainstalowany w sercu miasta budził jednak spore zainteresowanie przechodniów. Co istotne, nawet zaintrygowana nietypową instalacją młodzież doskonale znała kinowe korzenie szafy i słowa legendarnej piosenki śpiewanej przez trenera drugiej klasy Wacława Jarząbka w najsłynniejszym filmie mistrza polskiej komedii. Organizatorzy wydarzenia wierzą, że nie zabraknie odważnych, którzy zechcą przemówić do mikrofonu.
Szafa prezesa stać będzie na rynku jeszcze tylko w piątek. Festiwal trwać będzie jeszcze do soboty. W programie dwa dni projekcji niezależnych filmów komediowych walczących o nagrody w konkursie stanowiącym zasadniczą część wydarzenia. Po raz pierwszy w historii festiwalu planowane jest przyznanie specjalnej nagrody „Grand Miś”, za najlepszy film nawiązujący do twórczości patrona festiwalu. Pokazy konkursowe w piątek 21 września od godz. 17.30 i w sobotę 22 września od godz. 15.00. W programie także pokazy specjalne komediowych filmów pełnometrażowych, finałowa gale z występem Kabaretu Ciach oraz nocne spotkania klubowe uczestników festiwalu.  
Więcej o tegorocznej Barejadzie w „Nowinach Jeleniogórskich” oraz w publikacji, do której link znajduje się poniżej. 

barejada 01.JPG
barejada 02.JPG
barejada 03.JPG
barejada 04.JPG
barejada 05.JPG
barejada 06.JPG
barejada 07.JPG
barejada 08.JPG
barejada 09.JPG
barejada 10.JPG
barejada 11.JPG

Komentarze (4)

gWNAC

Coś sie po.....ło, więc pisze jeszcze raz.

To mi sie podoba w Jeleniej "Dziurze", takie zabawne pomysły świadczące o poczuciu humoru, braku zahamowań, otwartości, potrzebie zabawy, mieszkam w Wałbrzychu, u nas byłoby to niemozliwe, wszystko drętwe, dęte, sztywne, napuszone, zazdroszczę wam tego luzu.

Mateusz Kotowski okrzyknęty największem słodziakiem wszechczasów <3333333