To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ruszył filmowy ZOOM

Ruszył filmowy ZOOM

Pokaz specjalny filmu „DAAS” rozpoczął wczoraj wieczorem 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA.

Podczas projekcji sala jeleniogórskiego Kina „Lot” po brzegi wypełniona była publicznością. Po seansie z widzami spotkali się reżyser filmu Adrian Panek i popularny aktor Robert Gonera, który zagrał jedną z ról w kostiumowej opowieści o fałszywym mesjaszu Jakubie Franku.       
Dziś (w środę, 22 lutego) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej pokaz specjalny niemego filmu „Mocny człowiek” z 1929 r. (reż. Henryk Szaro) z muzyką graną na żywo przez Super Trio w składzie: Maciej Maleńczuk, Robert Tuta, Kuba Rutkowski.
Od początku tygodnia trwają już towarzyszące imprezie  warsztaty filmowe  dla młodych twórców kina. Jutro rano w Kinie „LOT” startuje najważniejsza część jeleniogórskiego festiwalu, czyli międzynarodowy konkurs filmowy, w którym o nagrody walczyć będzie    blisko sto filmów z całego świata! W czwartek o godz. 16.00  oficjalne otwarcie festiwalu. Tego samego dnia także kolejne pozakonkursowe pokazy specjalne, a o 22.00 w klubie Orient Express koncert zespołu Micromusic.
Więcej o tegorocznym festiwalu, który potrwa do 26 lutego w „Nowinach Jeleniogórskich”.
Szczegółowy program na stronach internetowych www.zoomfestival.pl