To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czarny marsz nauczycieli

Czarny marsz nauczycieli

Jeleniogórski oddział ZNP organizuje 16 kwietnia czarny marsz. Chcą pokazać, że są razem, strajkują i nie zamierzają się poddać. Apelują, by popierający ich mieszkańcy przyłączyli się do marszu.

- W marszu wezmą udział pracownicy szkół z Jeleniej Góry oraz z powiatu jeleniogórskiego - mówi Sylwia Gac- Sufleta, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze.

- To będzie cichy protest. Ubrani na czarno, pokażemy, że jesteśmy razem, silni i zdeterminowani - wyjaśnia.

Marsz ruszy 16 kwietnia o godz. 12.00 spod kościoła garnizonowego. Przejdzie do Bramy Wojanowskiej, gdzie nastąpi jego zakończenie.

- Prosimy ubrać się na czarno w geście protestu. Mile widziane transparenty, plakaty, itp. - Sylwia gac-Sufleta apeluje o wsparcie osób popierających protest.

Komentarze (127)

SMS od POrtfelików i POrtmonetek: "Trzeba dotrwać do świąt (strajkować, brać opiekę, zwolnienie), bo zagrożona jest klasyfikacja klas maturalnych w szkołach średnich, a rady pedagogicznej ludźmi z ulicy się nie zastąpi! Jak możesz, prześlij dalej". Bój to jest nasz ostatni.

Marzena Machałek jest posłem z Ziemi Jeleniogórskiej.

Jest odpowiedzialna za nauczycieli w Rządzie RP. Gdzie ona jest? Nie ma czasu? Wyjechała na urlop do ciepłych krajów?

Ilu nauczycieli zwolniła Marzena Machałek?

Na samym początku roku szkolnego 2017/18 ZNP informował, że całkowicie zwolniono 6,5 tys. nauczycieli a w przypadku 18,5 tys. doszło do ograniczenia etatu.

[quote=Machałek unika Ziemi Jeleniogórskiej]Marzena Machałek jest posłem z Ziemi Jeleniogórskiej.

Jest odpowiedzialna za nauczycieli w Rządzie RP. Gdzie ona jest? Nie ma czasu? Wyjechała na urlop do ciepłych krajów?[/quote]
Występuje w chórze czarnych nauczycieli pod batutą łaciatego krowa!

do paloma

Wiele osób mówi, że Marzena Machałek jest niewierząca. Jej brat był radnym powiatowym z SLD.
Machałek przed wyborami parlamentarnymi bardzo często chodzi do kościoła. Bardzo często. Modli się nawet. Oj, ta Machałek. Wie jak robić sobie kampanię wyborczą.

wiceminister Machałek poniosła już porażkę.
Jako mieszkanka Cieplic powinna przyjechać tutaj do Jeleniej Góry do naszych nauczycieli i porozmawiać z nimi.
Nie przyjedzie. Jest ciągle w Warszawie. Tam jest bezpieczniej.

A ja się zastanawiam, dlaczego ty unikasz psychiatry...

To jest KODziarska zadyma pod przykrywką nauczycieli. Kolejny pretekst do walki z PISem. ŻADEN Nauczyciel który pracuje z powołania nie bierze udziału w tej burdzie...

Powołaniem chleba nie posmaruje. Zamień się robotą i poczuj ten smak.

Chodzi o metodę, nie o rację....

Pewnie według ciebie powinni strajkować w wakacje, kiedy pies z kulawą nogą nie przejmie się tym protestem.

I zupełnym przypadkiem w strajku bierze udział ponad 70 % nauczycieli...

Pod KODziarską psychiczną presją i psychicznymi szykanami znaczna część wie, że zostaliby zaszczuci gdyby się wyłamali. To metody KODerastów....

na całe szczęście jesteś tylko trollem i nikt nie przejmuje się twoimi wpisami, a tak na marginesie NFZ opłaca pomoc psychiatryczną nawet dla trolli

Głośną kampanię "Sprawiedliwe sądy”, z której Polacy mieli się dowiedzieć, dlaczego rząd PiS chce reformować wymiar sprawiedliwości, sfinansowała Państwowa Fundacja Narodowa. Na jej budżet składa się 17 państwowych spółek, czyli my wszyscy. PFN miała dostać 19 mln zł bez przetargu (ostatecznie dostała połowę tej kwoty) na rządową akcję. Kampanię "Sprawiedliwe Sądy" przygotowała na dodatek firma byłych PR-owców Beaty Szydło Solvere.

W dramatycznym zdarzeniu z pożarem Notre Dame specjalnej symboliki dopatrzył się Tomasz Terlikowski. Swoimi obawami podzielił się na Twitterze. "Znaki są do tego, żeby je odczytywać. Płonie katedra Notre Dame w Paryżu. Płonie Kościół, płonie Europa. Czas zmierzchu. Jeśli się nie nawrócimy spłoniemy wszyscy" – napisał.

Ludzie w XXI w. tacy jak Terlikowski są w stanie wierzyć dosłownie w bajki. Wysyłamy ludzi w kosmos, leczymy choroby, które kiedyś dziesiątkowały ludzkość. Potrafimy odkrywać prawdziwe przyczyny i mechanizmy działania wszechświata. Mimo tego wciąż są tacy, którzy będą twierdzić, że pożar budynku to znak od Boga a nie np. niedogaszony przez robotnika papieros. Jak odkryjemy życie poza Ziemią to też będzie dla katolika Terlika znak od Boga. I pewnie nawet znajdzie wers w Biblii, który o tym mówi.

Pokażcie pity , pokażcie pity lub zawsze możecie iść do innej pracy lub wyjechać jak jest źle płacone to po co tam pracować, i po co było być nauczycielem wiedząc jak mało tam płacą

Który uczeń, czy rodzic ucznia dostał paragon za korepetycje? Wszyscy wiemy, że ci śmieszni uczyciele robią lewiznę w swoich jaskiniach. Skoro politycznie strajkujecie to zaczynamy donosić do skarbówki na wasze lewe zarobki. Ten kij ma również dwa końce i zacznie się pogrom skarbowy za polityczne strajki.

Clou hiPOkryzji POrtfelików i POrtmonetek: "Kuratorium w Krakowie. Rozmowa ze strajkującą w czasie egzaminów nauczycielką: - Martwię się o swoje dziecko, bo też dziś ma egzamin. Nie w mojej szkole. Na szczęście chodzi do katolickiej a oni nie strajkują." To mówi wszystko o zakłamaniu. Ręce precz od naszych dzieci!

ręce precz od waszych dzieci ? ale wy przecież nie macie dzieci, dysfunkcja jakaś czy co ?
ale na pewno ręce precz od naszych dzieci i dotyczy to was trolliki

Nie śmiej się z niego, masturbuje się chłopina trzy razy dziennie!

Rodzice wyslajcie pisma do Urzedu skarbowego zobaczymy czy wszyscy beda hepi

Słusznie. Płaciliście pod stołem POrtfelikom i POrtmonetkom, a oni się na Was wypięli i chcą uwalić wasze dzieci.

„Wyborcza” ujawniła aferę w KGHM, w którą zamieszany był chrześniak wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. Według doniesień „GW” miał on ustawiać przetargi na 3,2 mln zł. Proceder wyszedł na jaw, ale chrześniak Lipińskiego uniknął kary, a dyrketor jednej ze spółek grupy KGHM, który zajmował się tymi nieprawidłowościami stracił pracę.

Nauczyciele okazali się zwykłymi wywrotowcami, stracili wiele w oczach ludzi i uczni

Biedactwo , to pewnie przez tych wywrotowców piszesz uczni zamiast uczniów.

Ciekawe czy dzieci nauczycieli też nie będą klasyfikowane. Wiesz coś o tym?

Krew cię zalewa, bo egzaminy się odbywają, matura też się odbędzie. I o czym biedaku będziesz pisał. Dopisz sobie trzeci plus to dostaniesz 5 za aktywność. Przynajmniej jedną w życiu. Nie dziękuj.

Jadwiga Emilewicz, minister w rządzie PiS stwierdziła, że "płonie Francja, której już nie ma". "Symbolicznie w Wielkim Tygodniu"

A Ty straciłeś w naszych oczach nieuku. "Uczni" - język polska trudna język.

Ktoś im umarł?

Umiera najważniejsza dziedzina każdego rozwiniętego i aspirującego do rangi "krajów z najbardziej wykształconym społeczeństwem" czyli edukacja. Dla mnie kraj który skąpi pieniędzy na nauczycieli i nimi pomiata, a rozdaje kasę na 500+, mućki i prosiaki, jest krajem cofającym się w rozwoju. I zaskoczę Cię, ale nie jestem, nie byłem i nie będę nauczycielem. Za to mam dziecko w szkole, i chce żeby inwestowano w edukację, a nie w promowani e chowu dzieci i bydła.

Za to widać, że z Ciebie to kompletne cielę. Pieniądze na trzodę mają być pozyskane z Unii. Niemniej jednak jeśli się upierasz, żeby przeznaczyć je na trzodę ZNP, to widocznie się im należy. Unia chyba nie będzie miała problemów, bo widać jak sie zachowują. POrtmonetki i POrtfeliki ciężko odróżnić od nierogacizny.

"nauczycielska" bolszewia z towarzyszem Broniarzem na czele mają za zadanie siać ferment! Cel jest oczywisty: obalić PiS. Nihil novi sub sole.

Ty chyba jednak miałeś/aś kiepskich nauczycieli, zamiast tego pobierasz nauki u Kaczyńskiego. Obalić -złe słowo - pokonać w wyborach. On miał chyba niezłych nauczycieli, skoro nie dopuścili go do matury (miał chyba dwóje z trzech przedmiotów, w tym -z polskiego).

Co.tak najezdzacie na belfrów?,hejtujecie bez umiaru.Kazdy z was mogł.byc nauczycielem,!!!Czego tu zazdroscic?uźerania sie z rozwydrzonymi dzieciakami/bezstresowe wychowanie/,brak szacunku /kumpel ma racje/,ja im kibicuję,!!

Zobacz na tle świata jak ciężko się użerają ci nasi biedni nauczyciele:

Za serwisem "Gratka" Ile godzin nauczyciele pracują rocznie? USA 1097, Francja 918, Czechy 832, Niemcy 805, Norwegia 741, Japonia 707, Grecja 589, średnia w Unii 779, POLSKA 489. Polscy nauczyciele pracują prawdopodobnie najkrócej na świecie. Jeżeli są jakieś dane o nauczycielach pracujących krócej od Polaków , to proszę je zamieszczać.

Serwis "gratka" - wyrocznia dla półgłówków...

Całkiem niedawno, bo w lutym gazeta "czerska" podawała jako jeden z przykładów nadmiernego rozdawnictwa PiS właśnie wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli, którzy już dostali 16% podwyżki.Teraz "czerska" wspiera nauczycieli w walce o podwyżki.PiS daje podwyżki-źle.PiS nie daje tyle ile nauczyciele chcą to tak samo to źle.U totalniaków zdanie zmienia się jak kierunek chorągiewki powiewającej na wietrze.Byleby tylko naparzać w obecny rząd to jest stałe.

Prawdziwie antypolska gazeta.

Taśmy Kaczyńskiego” opublikowane przez „Gazetę Wyborczą”, ujawniły, że prezes PiS planował budowę dwóch wieżowców na działce należącej do spółki Srebrna. Nagrania dowodzą, że upada mit skromności i uczciwości Jarosława Kaczyńskiego.

Niespodzewalem się ze terroryzm w kraju rozkwitnie nie za sprawą emigrantów a ze strony ciała pedagogicznego

Ja pracuję w szkole i na pewno na marsz nie pójdę. Przesadzili z blokowaniem klasyfikacji i matur. Po trupach do celu??

O blokowaniu mówi tylko Zalewska i ty, egzaminy się odbywają. Nie zauważyłaś.

O blokowaniu mówił POnury Broniarz.

Marsz przy dużym wsparciu prezydenta miasta zagrzewajacego do strajku.Tyle że prezydent otrzyma wynagrodzenie za cały miesiąc,a strajkującyc nie.

Nie do końca jak pójdzie śladami swego idola Trzaskowskiego to jeszcze gotów dać im nagrodę finansową a niewykluczone ze i jakiś latarnik zawita po wakacjach.

Do niestrajkującego przedszkola chodzi dziecko strajkującego nauczyciela? dlaczego? skąd ta hipokryzja?

Bo to to syn twojego ojca, który nie jest twoim bratem.