To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Drugie tury w Piechowicach, Mysłakowicach i Kowarach

Druga tura wyborów bedzie w Kowarach. Powalczą w niej urzędujący burmistrz Mirosław Górecki (40,6 proc.) i Jerzy Wroński (20,6 proc.). Wyniki pozostałych kandydatów (w proc.): Krzysztof Łubiński 11,2, Zbigniew Jaros 10,7, Jerzy Nalichowski 7,4, Tadeusz Cwynar 6,5, Marek Mikrut 3.

Dogrywka także w gminie Mysłakowice. Wezmą w niej udział urzędujący wójt Zdzisław Pietrowski (45,5 proc.) i Krzysztof Korzeń (34,1). Dalsza kolejność w pierwszej turze: Roman Kuty 10,4, Danuta Chliwna 5,8, Jarosław Tarnowski 4,3.

Wyniki z Piechowic: urzędująca burmistrz Zofia Grabias-Baranowska 44,8 %, były burmistrz Stanisław Ejnik – 20,4 %, Gertruda Dechnik – 12,7 %, Witold Rudolf 15 %, Lech Rębisz – 3,3 %, a Piotr Szyszka – 3,7 %. Grabias-Baranowska i Ejnik zmierzą się w drugiej turze.

Komentarze (132)

Tak trzymać, Pani Burmistrz! Druga turę ma Pani już wygraną!

Nie oddamy naszej gminy w ręce niedoświadczonego, sztucznego młodzieńca... który mieszka w okolicy Świeradowa i nie zna problemów zwykłych mieszkańców...

Panie Zbigniewie trzymamy kciuki w drugiej turze!

Ten młodzieniec ma 33 lata, jest magistrem, historykiem sztuki, ukończył też studia w zakresie technik cyfrowych. jest członkiem Rady programowej Dolnośląskiego Forum politycznego i Gospodarczego. Prawie 15 lat pracy zawodowej. Zajmował się - między innymi - opracowaniem strategii i zagospodarowania przestrzennego dla miast i gmin z różnych regionów Polski. Jest laureatem 2 nagród Ministra Budownictwa oraz 2 nagród Stowarzyszenia Urbanistów Polskich w dziedzinie planowania przestrzennego.
Jest współtwórcą - unikalnego w całej Polsce - produktu turystycznego w Kotlinie Jeleniogórskiej DOLINY PAŁACÓW i OGRODÓW.Jest współautorem projektów dotyczących funduszy unijnych. Potrafi porozumieć się w kilku obcych językach bez tłumacza. Koordynuje prace dotyczące odbudowy zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Bukowcu. Wadą Krzysztofa Korzenia jest to, że nie należy i nigdy nie należał do żadnej partii.

Popieram Dolnoślązaka w wypowiedzi. Miałam okazję poznać K.K osobiście, oraz jak inni patrzeć z boku na jego poczynania na naszym terenie. Ci w niego błotem rzucają, którzy sami nie mają nic do zaprezentowania.Życzę mu powodzenia w realizacji planów i uważam,że każdy z kandydatów miał + i - , ale nie powinniśmy ich dyskredytować na starcie, nie wiedząc i nie znając ich poczynań. To, że K.K. nie jest partyjny działa in plus. Życzę powodzenia w realizacji planów, czekamy na zmiany w gminie z niecierpliwością !!!

Jestem mieszkańcem Łomnicy. Uważam, ze Wójt ma być Wójtem a Korzeń Korzeniem. Wójt Pietrowski pomaga ludziom i dba o gminę. Jest dobrym gospodarzem i dobrym człowiekiem. Głosuję na Pana w II turze całą rodziną. Panie Wójcie to Pan zasługuje na następną kadencję.

:unsure: :huh: :s :( :shock: :dry: :confused:

:huh: :dry:

Dziwię się mieszkańcom mojej gminy Mysłakowic,że wolą stary beton i ten marazm w wykonaniu starego wójta,który praktycznie nic nie robi ,pokończył inwestycje zaczęte przez poprzedniczkę ,a o pozyskiwaniu nowych nie ma pojęcia.Dobrze, że będzie dogrywka,są jeszcze głosy trzech kandydatów i wieżę ,że przejdą na Pana Korzenia i ten człowiek podniesie nas z gminy zaściankowej będącej na ostatnich miejscach w rankingach.

Podaj przykłady dbania o gminę,śmieszny jesteś ,siedzisz w Łomnicy nigdzie nie wychylasz nosa nie widzisz jak rozwijają się Gminy o takich możliwościach turystycznych jak nasza.Piszesz o dobrym gospodarzu to przetrzyj oczy chyba ,że Ci brut nie przeszkadza :confused: A pomoc ludziom jesteś wybrany,że coś udało Ci się załatwić po znajomości ,to głosuj i proponuje przejść się na kolanach do Mysłakowic w ramach wdzięczności :lol:

Trzymaj tylko się nie pokalecz swoim myśleniem.

Wiele lat mieszkałam w Łomnicy. Teraz odwiedzam rodziców i widzę, że nic się nie zmienia. Mysłakowice - może i owszem. Pozostałe miejscowości dla "starego" wójta nie istnieją. Wybierzcie młodego, nowego człowieka, który nie boi się zarządzać gminą, a nie tylko "administrować".

Również życzę Panu Korzeniowi wytrwałości ludzie przejrzą na oczy ,a tym klanem działkowiczów nie ma co się przejmować.Dalej będziemy głosować na mądrego,wykształconego człowieka a nie człowieka , który myśli jak zwiększyć podstawę emerytury nic nie robieniem na rzecz Gminy

A kanalizacja??? Tyle milionów w ziemi..., tyle wykonanych dróg które były polnymi klepiskami, nowe oświetlenie przy bocznych drogach... Czyja to zasługa!!!??? Dużo łatwiej postawić tablice z promocją gminy...
Właśnie to mnie interesuje - droga, chodnik, kanalizacja, ośrodek zrowia - a nie pałace i ogrody... Przedsiębiorcy dobrze sobie radzą z "Pałacami i Ogrodami"- jest rozzwój a Nam potrzeba administratora a nie marionetki "HRABINY"! Pozostawmy biznes Biznesmenom a samorząd Samorządowcom.

pichowicach bedzie zmiana

;)

Do xxx, starych kotletów się nie odgrzewa bo można niestrawności dostać a większość mieszkańców jak wskazują wyniki z I tury promuje zdrowy tryb życia, pozdrawiam :-)

nie wazne kogo wybierzecie, ja przejeżdżając przez Łomnicę samochodem zastanawiam się co musi się wydarzyć, żeby powstał chodnik przy ulicy Świerczewskiego. Współczuję tym dzieciom, które idą do szkoły rano dziurawym poboczem, mijane przez pędzące auta! Drogi przyszły wójcie zrób coś z tym zanim stanie się jakieś nieszczęście!Pozdrawiam :)

Co tak myślisz Anonim,nie ma co dumać trzeba głosować na młodego wójta,emerytom dziękujemy.

To prawda!muszą zagłosować inne miejscowości w gminie na młodego wójta,ponieważ Mysłakowice to stary beton i jedna klika działkowiczów ,chcieliby nowego ale boją się starego.

Kanalizacja to nie zasługa obecnego wójta nie przypisuj sobie zasługi poprzedniczki,On miał gotowe na talerzu. Wolę człowieka wykształconego o młodym myśleniu,który ściągnie środki unijne do Gminy,potrafi napisać wniosek i myśli o dalszej przyszłości Gminy a nie tylko o podwyższeniu kapitału do emerytury. :woohoo:

Popieram !odgrzewane jest niesmaczne tak samo w Mysłakowicach muszą być zmiany,ponieważ promowane jest zdrowe żywienie.

Korzeń? sługus hrabiny,sitwy karpnickiej.
Ajak nie będzie sobie dawał rady to mu tatuś pomoże???.Chroń nas Boże przed takimi oszołomami,populistami jak ten chłopczyk z karpnik.
zgadzam sie z obiektywnym

człowieku jesteś chory

To czy należał lub nie należał do partii nie ma znaczenia.
Niech sobie siedzi w tych pałacach i ogrodach a z gminy niech nie próbuje robić rezerwatu w który garstka cwaniaków z posadkami w J.G będzie rozkoszowała się skansenem ,który proponuje nam korzeń

:huh: :dry: :unsure: :s :confused:

:unsure: :huh: :s :confused:

trzymam kciuki za Pania Baranowska
a Ejnik niech da sobie spokoj i wypije flaszke po przegranej bo tylko to potrafi
a wogole gdzie on sie znowu pcha przeciez i tak nic nie zrobil dla Piechowic za swojej kadencji

Ale akcja w Gminie Mysłakowice plakat na plakacie wszędzie stary wójt.Nasza klasa też,To jest Korea Północna w Mysłakowicach i zapatrzenie w wodza.Ludzie przejrzyjcie na oczy,Gmina jest turystyczna potrzeba przyciągnąć turystów,potrzebne jest zagospodarowanie miejsc pracy ,"Orzeł"przykładem ,są środki unijne ,które można zagospodarować tylko trzeba wiedzieć gdzie napisać i o co walczyć stary wójt nie spełnia tych kryteriów ,działa jak za czasów komuny "późnej"nie robicie dla siebie ale dla dzieci zagłosujcie na młodego prężnego nie pożałujecie.Inne Gminy rozwijają się a my żyjemy w najgorszych rankingach Gmin wojewódzkich.Głosujcie na Pana Krzysztofa Korzenia to odpowiedni człowiek na miejscu wójta.Podziękujmy staremu nie zrobił wiele może odejść na zasłużoną emeryturę ,niech odejdzie w chwale w oczach lizusów,ale dajmy szansę ludziom młodszym ,którzy zrobią porządek i mają widzę.Takiego człowieka potrzeba .

Droga w Łomnicy to akurat do powiatu nalezy a nie gminy!!! Trochę wiedzy... elementarz kupić???

Krzysztofie K. ale tania zagrywka z tym linkiem na nk. Daj se spokój i tak nie oddamy ci Gminy. Hrabiny von Kuster i von Stenzel opętały cię. Zdzisławie P. jesteśmy z tobą.

Stawiam na Pana Korzenia jako młoda osoba aż wstyd mi za to co dzieje się w naszej gminie i jeśli na kolejną kadencje zostanie tu stary wójt to trzeba pomyśleć nad wyprowadzą z tej gminy ( i tak będzie robiła każda młoda osoba bo tu nie ma sensu zostawać). Urząd Gminy aż pęka od "wdupołazów"!!! co tylko na Naszej Klasie zmieniają swoje zdjęcia żeby to wejść w tyłek bez wazeliny obecnemu wójtowi. Przecież ta osoba nic nie zrobiła przez tyle kadencji jak można na taką osobę głosować!!! brak pozyskiwania funduszy unijnych które to niedługo sie skończą dla Polski, brak jakichkolwiek ciekawych imprez, brak placów zabaw dla dzieci, brak rozwoju turystki (Paranoja!!! tak usytuowana gmina a nigdzie o niej nie słychać). Jedyne co udało się obecnemu wójtowi trzymanie darmozjadów w pracujących w urzędzie którzy to nie potrafią korzystać z komputera! nie potrafią pisać wniosków unijnych! Nie mają pokończonych wyższych uczelni!! nie znają języków obcych!! mimo swojego wieku nie odchodzących na emeryturę!! Przez co zabierają prace młodym wykształconym osobą z Naszej gminy- to sie mu udało. Jako młoda osoba liczę iż pozostali zagłosują na Pana Korzenia!!! Idźmy na wybory i zmieńmy naszą GMINE!! Ludzie przejrzyjcie na oczy tyle kadencji obecnego wójta i nic po co mu dawać kolejna szanse!! Głosujcie na P. Korzenia!!!

Ktoś, to jedynie link dzięki któremu mogą wypowiedzieć się inni. Tania zagrywka to umieszczanie zdjęcia Ździsia P. jako główne zdjęcie na NK!!! Jak można być takim wezleniarzem, pracującym w gminie!!! Paranoja i wazelina!!!

widać kto pisze długie komentarze....
Panie K. nie tą drogą na wójta.... trzeba zapracować na stanowisko a nie pod plaszczykiem TATUSIA pisac komentarze na nk i nj....
życzę powodzenia za 4 lata...

Nie musicie się wyprowadzać... i tak nie jesteście stąd!!!!

Mieszkańców nie oszukacie....

Panie Korzeń...mam wrażenie że sam Pan pisze te wszystkie komentarze...turystyka to nie wszystko...pałacami niech się Pan zajmuję jako Fundacja, bo Wójt ma inne ważne sprawy na głowie...ale cóż nie ma Pan o tym pojecia....Jak Pan niby chce przywrócić Orzeł..? no jak...? zero pojęcia o gminie dosłownie zero...cała kadencja Panu minie zanim Pan dojdzie do tego co należy robić na tym stanowisku...a wy wszyscy wybierzcie się do okulisty skoro nie widzicie tych wszystkich inwestycji...itak wygra najlepszy...czyli Pan Pietrowski..a nowicjuszom dziękujemy..!

Szanowny Młody z Młysłakowic - "wykształcony".
Krytykując Urząd i wykształcenie pracowników najpierw popracuj nad swoim. Młodym "osobom" pisze się przez om a nie ą. :shock:
Pozdrawiam

ludzie...! jak wy nie macie pojęcia o czym piszecie...co miał wójt podane na tecy? wodociągi to nie zasługa Zakrzewskiej....!jej nie ma już 12 lat..! widzę, że sama inteligencja opowiada się za Panem Krzysztofem...gratuluję zamydlonych oczu i braku własnego rozumowania..

Któż tak dobrze nie zna całego życiorysu Korzenia, jak nie on sam...ha ha ha, a jak nie on to jeden z jego jak to piszecie " dupowałzów" oj ludzie ludzie...widzę tu sztuczne poparcie dla Karpnickiego guru..:)

Głosuję na Wójta Pietrowskiego i wszystkim radzę zrobić to samo. To doświadczony samorządowiec, ma kontakty w administracji na różnych szczeblach. wie jak załatwiać różne sprawy - również związane z pozyskiwaniem funduszy, jest życzliwy wszystkim mieszkańcom gminy - nawet tym z Karpnik:)Rozpoczął wiele inwestycji, więc dajmy mu szansę żeby je dokończył. Ja z rodziną głosujemy na Zdzisława Pietrowskiego.
Basia

Zawsze głosowałam na Wójta Pietrowskiego. Szkoda, że nie osiągnął ponad 50% poparcia już w pierwszej turze. Byłam na jednym ze spotkań z Panem Korzeniem. Nie ma on niestety doświadczenia w pracy samorządowej, a to jest niestety jego największy minus. Załóżmy, że zostałby Wójtem. Przez całą I kadencję musiałby uczyć się od podstaw na czym polega kierowanie jednostką samorządu terytorialnego i niestety byłby to czas stracony dla gminy. W tej chwili przed gminami są wielkie możliwości pozyskiwania środków z funduszy unijnych i myślę, że stary i doświadczony samorządowiec lepiej dałby sobie radę z pozyskaniem tych środków, bo przynajmniej dobrze zna ludzi w urzędach wrocławskich i w Warszawie, które odpowiadają za przydział środków na różne inwestycje. Moim zdaniem jest to najlepszy argument, żeby zagłosować na starego Wójta. Poza tym jest człowiekiem, który tak jak ja spędził całe życie w tej gminie. Dlatego powinniśmy zagłosować na człowieka stąd, znającego problemy naszej społeczności. Jakby nie patrzeć, to udało mu się zrealizować sporo inwestycji: Orlik, ośrodek zdrowia, zrealizował sporo inwestycji drogowych. A Pan Krzysztof - może pochwalić się odnową pałacu i parku w Bukowcu. No wydaje mi się, że kierowanie gminą jest zadaniem o wiele poważniejszym niż realizacja pojedynczego przedsięwzięcia, którego podjął się Pan Krzysztof. Dlatego z całego serca jestem za Wójtem Pietrowskim i życzę mu wszystkiego najlepszego i zwycięstwa w drugiej turze, a Panu Krzysztofowi wygranej za cztery lata, kiedy będzie bardziej dojrzałym człowiekiem.

Jeżeli nie osiągnął 50% to już o tym coś świadczy.Nie dociera do mnie,że jest stary doświadczony a nie pozyskał żadnych środków unijnych ,ale trzeba jeszcze znać się od której strony zacząć.Znajomości w urzędach wrocławskich i warszawskich o niczym nie świadczą ,potrzebna jest wiedza.Dlatego popieram młodego,wykształconego Pana Korzenia.Życzenie wygranej za cztery lata to czas stracony dla Gminy.

Z nietuzinkowym życiorysem oraz programem Krzysztofa Korzenia zapoznałem się na stronie internetowej
www.kwwczasnazmiany.pl
Warto poczytać. Polecam. Nieukrywam, że jestem jestem zafascynowany tym 33-letnim, kandydatem na wójta. Zdaje się, że Zakrzewska jak startowała na naczelnika gminy /w latach 90-tych/ chyba nie była starsza od obecnego kandydata /miała ok. 32 lata/. I na pewno nie była w wieku emeryta Pietrowskiego.

Głosuj Pawell,masz wybór ,tylko o jakie inwestycje chodzi? i o jakiego doświadczonego samorządowca ?a to, że się ukłoni to w Twoim mniemaniu życzliwość? Tylko przemyśl swój wybór dla dobra dzieci.Stary wójt miał szanse już 2kadencje i jesteśmy w rankingach na ostatnich miejscu w naszej Gminie nic się nie dzieje ,porównaj inne Gminy w Polsce tam jest rozkwit a nie marazm i myślenie o lepszej podstawie do emerytury.

To ty zdejm klapki z oczu i nie mydl innym kanalizacja to na pewno nie zasługa wójta po prostu zjadł z talerza załatwioną sprawę i przypisał sobie.

Z nietuzinkowym życiorysem i programem Krzyszztofa Korzenia zapoznałem się na stronie internetowej www.kwwczasnazmiany.pl
Nieukrywam, że jestem zafascynowany tym 33-letnim kandydatem na wójta.
Zakrzewska, gdy startowała na naczelnika gminy /w latach 90-tych/ zdaje się, że nie była starsza od obecnego kandydatka /miała ok.32 lata/.
I na pewno nie była w wieku emeryta Pietrowskiego.

Nie czepiaj się ortografii!!! po prostu młodego szlak trafia jak widzi,jakich mamy pracowników,jakie rządy w Gminie ma swoje prawo do wypowiedzi i dobrze myśli popieram.Jesteś urzędasem i piszesz pod wójta i ze słownikiem sprawdzasz ,żeby dobrze wypaść i nie stracić pracy to zrozumiałe.Pozostaw szybkie wypowiedzi ,czas zacząć martwić się o Gminę.Nie zapomnij sprawdzić mojej wypowiedzi!!!

Jesteśmy mylisz się i to z bardzo długim stażem bo od urodzenia.Sprawdź ile lat Ty mieszkasz.

Mylisz się w swoich domysłach,Pana Korzenia nie znam osobiście ,tylko z Jego poczynań z prasy , po pierwszym spotkaniu wyborczym i wypowiedziach innych.Jest świetnym kandydatem tylko trzeba dać szansę młodym,skruszyć stary beton i nie myśleć kategoriami" starej komuny" jak ma zapracować na swoje stanowisko skoro przypisujesz młodemu wykształconemu "płaszczyk tatusia"Zazdrość przemawia a to jest chore myślenie.

Link to nie zagrywka ,tu są posty za i przeciw to czysta gra a oplakatowanie jak w Korei Północnej gdzie nie spojrzysz "wielki wódz"albo oplakatowanie samochodów pracowników Gminy bo nie mogą inaczej wiadomo każdemu zależy na pracy.Gminy nie trzeba oddawać tylko przekazać w mądre ręce,emerytom dziękujemy.