To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rodzinne ciepło na fotografii

Rodzinne ciepło na fotografii

Wernisaż fotografii Dominiki Podoby w jeleniogórskiej „Czekoladziarni” zgromadził małych i dorosłych odbiorców. Wystawa to bowiem szczególna: promująca ideę zastępczego rodzicielstwa. Ekspozycja „Rodzinne ciepło” uświetnia 15 lat działalności Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa Oddział Dolnośląski.

- Historia naszego stowarzyszenia zaczęła się 15 lat temu, kiedy po szkoleniu rodzin w Ośrodku Adopcyjnym zostało wyrażone pragnienie kontynuacji spotkań – mówiła podczas wernisażu Majka Piętka, psycholog, współzałożycielka Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa – Próbujemy sobie pomagać. Próbujemy się szkolić, żeby być profesjonalnymi opiekunami, rodzicami. Próbujemy wspierać się wzajemnie. Nie jest to łatwe zadanie. To są wyzwania naprawdę wielkie. Nie trzeba używać słów szczególnych. Dominika podjęła się złapać w kadrze chwile ciepła, miłości rodzinnej. I za to jej dziękujemy.

Wernisażowi goście w ten grudniowy dzień, 9 grudnia ogrzewali się nie tylko ciepłem uchwyconym w kadrach. Rozgrzewała gorąca czekolada. Wiersz Małgosi Kowzan, która od lat wspiera stowarzyszenie. I uśmiechy tych, którzy przyszli na wystawę.

- Ta galeria fotografii powstała z potrzeby tworzenia. I potrzeby serca. Jestem wzruszona tymi wszystkimi przyjaznymi twarzami, które dzisiaj widzę. I zaszczytnymi twarzami, które zechciały przyjść na wystawę – dziękowała gościom autorka wystawy, Dominika Podoba, która wraz z mężem tworzy rodzinę adopcyjną i zastępczą.

Słowa autorki podchwycił Prezydent Marcin Zawiła, który zaznaczył, że „twarze zaszczytne mogą być także przyjazne”. Obecna na wernisażu Zofia Czernow nie kryła podziwu dla osób, które tworzą rodziny zastępcze:

-Zawsze z podziwem patrzę na te rodziny. To są piękne osoby.

Kadry fotograficzne pokazujące „Rodzinne ciepło” domów otwartych na przyjęcie dziecka do adopcji i rodzicielstwa zastępczego można oglądać w jeleniogórskiej Czekoladziarni do połowy stycznia 2017 roku.

- U nas, w Czekoladziarni, często odbywają się wernisaże. Autorzy przedstawiają różne koncepcje, pomysły artystyczne. Ale ta wystawa jest wyjątkowa. Zrealizowana przez mamę, która stworzyła dla dzieci dom, rodzinę zastępczą. Ta wystawa jest po prostu poświęcona dzieciom – podsumowała wydarzenie Urszula Krzewińska, właścicielka Czekoladziarni.

IMG_0958.kopiaBW.jpg
IMG_5013.JPG
IMG_5274..jpg
IMG_9819.JPG
IMG_9820.JPG
IMG_9824.JPG
IMG_9825.JPG
IMG_9833.JPG
IMG_9834.JPG
IMG_9837.JPG
IMG_9844.JPG
IMG_9845.JPG
IMG_9848.JPG
IMG_9850.JPG
IMG_9853.JPG
img_9817.jpg
IMG_9857.JPG
ciastka.jpg