To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Powodzianie z Lwówka otrzymali zasiłki

Sierpniowa powódź, która nie ominęła gminy Lwówek Śląski spowodowała straty na 5mln 400 tys. zł! Woda zalała blisko 70 domów, magistrat otrzymał 270 tys. zł z rezerw budżetu państwa na wypłatę doraźnej pomocy dla powodzian. Poszkodowani otrzymali też pomoc materialną.

W regionie lwóweckim najbardziej ucierpieli mieszkańcy Zbylutowa i Chmielna. To właśnie tam zalało najwięcej domów. Powódź dała o sobie znać w tych dwóch miejscowościach dwa dni z rzędu. Najstarsi mieszkańcy wspominali wówczas, że ostatni raz mieli ponad metr wody w domu w czasie powodzi w 1981 roku, która nawiedziła ich tereny.

Urzędnicy z Lwówka Śląskiego oszacowali już straty. Każdy dom, który zalany był wodą został sfotografowany i została sporządzona odpowiednia dokumentacja przez komisję, powołaną do szacowania strat. Na tej podstawie już kilka dni po powodzi, na konto bankowe lwóweckiego urzędu przelana została kwota w wysokości 270 tysięcy złotych.

- Rozpoczęliśmy już wypłaty pieniędzy dla poszkodowanych. Powodzianie otrzymali też pomoc materialną w postaci środków chemicznych, odzieży i mebli – mówi Ireneusz Maciejczyk z-ca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Pełne ręce pracy miały wszystkie służby ratunkowe, które podczas powodzi działały na terenie Lwówka Śląskiego 24 godziny na dobę. Koszty pracy służb ratunkowych wyniosły około 70 tysięcy złotych.
 

Komentarze (5)

:) ...byłam 8 lat w Płakowicach-,to miejscowość bardzo blisko Lwówka Śl.-,tam był osrodek-szkoła dla dzieci niepełnosprawnych-,...co tam teraz jest???...może ktoś coś wie-,???-tam bylam w latach 60-tych...

Nadal jest tam ośrodek