To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Pierwszy Raz” w Jeleniogórskim Centrum Kultury

„Pierwszy Raz” w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Teatr Odnaleziony zaprasza do sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury na na spektakl "Pierwszy Raz" Michała Walczaka. Pokaz odbędzie się w najbliższy piątek, 25 marca, o godz. 19.00. 

Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że "oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.
Pierwszy raz Teatru Odnalezionego, to na pozór komediowy spektakl ukazujący bezsilną grę w dążeniu do doskonałości inicjacji seksualnej. W tym spektaklu spotykamy młodych bohaterów i śledzimy ich losy, podglądamy całą sferę ich sprzecznych uczuć i wciąż uczestniczymy w grach onej i onego. Do czego nas to doprowadza? czy jesteśmy w stanie zobaczyć siebie lustrzanym odbiciu ich zmagań? O tym warto przekonać się osobiście.

Teatr Odnaleziony
Twórczość teatru budzi często skrajne emocje – Odnaleziony albo się kocha, albo się go nienawidzi, ale gdziekolwiek on działa, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam ludzie zostają zaczarowani, oczarowani i przeniesieni w krainę sennej rzeczywistości. Można nie lubić estetyki teatru, można kpić z tego, że posługuje się kiczem jako formą wyrazu, ale śledząc ewolucję tego tworu nie da się odmówić ogromnej odwagi oraz niesamowitego rozwoju w rekordowym wręcz tempie.

Michał Walczak (ur. 1979 w Sanoku) – polski dramatopisarz i reżyser. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1998. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, następnie w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Reżyserii. Zadebiutował w 2002 roku dramatem Piaskownica, za który otrzymał nagrodę w konkursie „My na progu nowego wieku”. Sztuka została wystawiona w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, a reżyserem był Piotr Kruszczyński. Ten sam reżyser zrealizował Kopalnię – dramat napisany przez Walczaka na specjalne zamówienie. Piaskownicę wystawiono również w Teatrze Narodowym (reż. Tadeusz Bradecki). W 2005 roku zrealizowano na jej podstawie spektakl Teatru Telewizji. Ponadto Walczak napisał dramaty Rzeka, Kac (Teatr Nowy w Łodzi, reżyseria własna), Nocny autobus (Teatr Stary w Krakowie, reż. Jarosław Tumidajski), Całe życie Jarosława, Pierwszy raz (Teatr Narodowy w Warszawie, reż. Tadeusz Bradecki). Od 2012 pisze teksty w cyklu przedstawień „Pożar w burdelu”. Jest też wraz z Maciejem Łubieńskim jego współtwórcą.

Bilety na spektakl: normalny 20 zł, ulgowy* 10 zł, do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
*Bilet ulgowy dostępny tylko w kasie biletowej JCK.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie spektakl. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 24 marca, po godz. 13.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy! 

Pierwszy_Raz_MOS_0946.jpg