Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że "oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.
Pierwszy raz Teatru Odnalezionego, to na pozór komediowy spektakl ukazujący bezsilną grę w dążeniu do doskonałości inicjacji seksualnej. W tym spektaklu spotykamy młodych bohaterów i śledzimy ich losy, podglądamy całą sferę ich sprzecznych uczuć i wciąż uczestniczymy w grach onej i onego. Do czego nas to doprowadza? czy jesteśmy w stanie zobaczyć siebie lustrzanym odbiciu ich zmagań? O tym warto przekonać się osobiście.
Teatr Odnaleziony
Twórczość teatru budzi często skrajne emocje – Odnaleziony albo się kocha, albo się go nienawidzi, ale gdziekolwiek on działa, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam ludzie zostają zaczarowani, oczarowani i przeniesieni w krainę sennej rzeczywistości. Można nie lubić estetyki teatru, można kpić z tego, że posługuje się kiczem jako formą wyrazu, ale śledząc ewolucję tego tworu nie da się odmówić ogromnej odwagi oraz niesamowitego rozwoju w rekordowym wręcz tempie.
Michał Walczak (ur. 1979 w Sanoku) – polski dramatopisarz i reżyser. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1998. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, następnie w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Reżyserii. Zadebiutował w 2002 roku dramatem Piaskownica, za który otrzymał nagrodę w konkursie „My na progu nowego wieku”. Sztuka została wystawiona w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, a reżyserem był Piotr Kruszczyński. Ten sam reżyser zrealizował Kopalnię – dramat napisany przez Walczaka na specjalne zamówienie. Piaskownicę wystawiono również w Teatrze Narodowym (reż. Tadeusz Bradecki). W 2005 roku zrealizowano na jej podstawie spektakl Teatru Telewizji. Ponadto Walczak napisał dramaty Rzeka, Kac (Teatr Nowy w Łodzi, reżyseria własna), Nocny autobus (Teatr Stary w Krakowie, reż. Jarosław Tumidajski), Całe życie Jarosława, Pierwszy raz (Teatr Narodowy w Warszawie, reż. Tadeusz Bradecki). Od 2012 pisze teksty w cyklu przedstawień „Pożar w burdelu”. Jest też wraz z Maciejem Łubieńskim jego współtwórcą.
Bilety na spektakl: normalny 20 zł, ulgowy* 10 zł, do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
*Bilet ulgowy dostępny tylko w kasie biletowej JCK.
Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie spektakl. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 24 marca, po godz. 13.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...