To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowy teledysk Marka Napiórkowskiego. Wkrótce płyta i festiwal

Nowy teledysk Marka Napiórkowskiego. Wkrótce płyta i festiwal

We wrześniu ukazał się teledysk do utworu „The Way” Marka Napiórkowskiego, znanego gitarzysty jazzowego, pochodzącego z Jeleniej Góry. Promuje on najnowszą płytę artysty, która ukaże się pod koniec miesiąca. Utworów z niej będzie można posłuchać już 4 listopada podczas Festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu.

Z Markiem Napiórkowskim w „The Way” zagrało wielu znakomitych muzyków, z amerykańskim saksofonistą Chrisem Potterem na czele. Oprócz niego na płycie udzielają się: Manuel Valera, Robert Kubiszyn, Clarence Penn. W klipie występują: Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Grzegorz Małecki, Krzysztof Stelmaszyk i Piotr Adamczyk. Tańczy Ilona Bekier.

„The Way” dostępny jest na kanale YouTube od 6 września. Tymczasem 29 września ma ukazać się nowa płyta Marka Napiórkowskiego pn. WAW-NYC.
To nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników jazzu. W dniach 29 października – 4 listopada odbędzie się JGJ Festival – Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu. Firmowany jest on przez wybitnych muzyków, wywodzących się z Jeleniej Góry, Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. Stanowią oni czołówkę polskiej estrady jazzowej i rozrywkowej. Wszystkie koncerty odbędą się w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej. Niżej podajemy skrócony program. Więcej informacji na temat festiwalu – już wkrótce.
29 października 2017r., godz. 18.00 – CELULOID Symfonicznie: Marek Napiórkowski – gitary, Artur Lesicki – gitary, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej, Rafał Karasiewicz –dyrygent
3 listopada 2017r., godz. 19.00 – Dorota Miśkiewicz -vocal, Artur Lesicki – gitary, zespół Atom String Quartet
4 listopada 2017r., godz. 19.00 – Marek Napiórkowski WAW-NYC, Marek Napiórkowski – gitary, Clarence Penn – perkusja, Robert Kubiszyn – bas, Manuel Valera – piano.

 

See video