To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowa władza w powiecie

Nowa władza w powiecie

Anna Konieczyńska z Platformy Obywatelskiej została nowym starostą jeleniogórskim. Zastąpiła Jacka Włodygę, który pełnił tę funkcję od 12 lat. Spory udział w rządzeniu będzie miał też PSL. Nie obyło się bez zgrzytów w nowo zawiązanej koalicji.

– Powiat jest bardzo dobrze prowadzony. Zapewniam, że będzie nie gorzej – powiedziała A. Konieczyńska zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania. Była jedyną kandydatką na tę funkcję. Nie chciała mówić jeszcze na temat swojego programu. – Najpierw należy zapoznać się z sytuacją i dopiero wtedy można mówić o tym, co się zmieni – przyznała.
Zapowiedziała jedynie kontynuację polityki współpracy zagranicznej. – Jesteśmy regionem turystycznym więc to, aby nas dobrze postrzegano za granicą, jest niezwykle istotne – przyznała.
A. Konieczyńska jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej, pracowała w bankach, była nauczycielem informatyki w I LO im. Żeromskiego, była pracownikiem biur maklerskich. Obecnie pracuje w jeleniogórskim oddziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Na Annę Konieczyńską głosowało 13 z 18 radnych. Na sali była także 19 radna, to Wiesława Bąk z PSL-u, ale nie miała prawa głosu. Obejmie ona mandat po Witoldzie Rudolfie, który ponownie został burmistrzem Piechowic. Mandat W. Rudolfa w radzie powiatu już wygasł, jednak nowa radna nie otrzymała jeszcze oficjalnej nominacji.
I choć starostą i przewodniczącym rady są przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (przewodniczącym jest Jerzy Pokój), spory wpływ na sprawowanie władzy będzie miało Polskie Stronnictwo Ludowe. Wicestarostą został Paweł Kwiatkowski z partii zielonych. Ostatnie miejsce w trzyosobowym zarządzie zajął Andrzej Walczak z PSL-u. Pierwotnie na to stanowisko zgłaszany był jego partyjny kolega Leszek Supierz, ale nie uzyskał wymaganego poparcia. Za jego kandydaturą było tylko 8 radnych. Dopiero potem zgłoszono Walczaka.
Ustępujący starosta Jacek Włodyga na sesji pogratulował Annie Konieczyńskiej. – Doszedłem do wniosku, że pora oddać władzę młodszym – przyznał. Zapowiedział, że będzie miał teraz więcej czasu na swoje ukochane skoki narciarskie. Nadal będzie zasiadał w radzie powiatu. Przyznał też, że SLD, które otrzymało 3 mandaty, nie zostało zaproszone do przystąpienia do koalicji PO-PSL-Razem dla Regionu.

IMG_1506.JPG
IMG_1510.JPG
IMG_1512.JPG
IMG_1513.JPG
IMG_1523.JPG
IMG_1528.JPG
IMG_1532.JPG
IMG_1534.JPG
IMG_1535.JPG
IMG_1539.JPG
IMG_1541.JPG
IMG_1542.JPG
IMG_1543.JPG
IMG_1551.JPG
IMG_1559.JPG
IMG_1562.JPG
IMG_1564.JPG
IMG_1568.JPG
IMG_1572.JPG

Komentarze (32)

"... będzie nie gorzej". ta pani jest bardzo ambitna, jak widac. po co te wybory i zmiany jesli bedzie "tak samo"?

Szkoda radnego Leszka Supierza.

Rafał Mazur nie zagłosował w tajnym głosowaniu na Supierza, a przecież wcześniej deklarował się, ze odda na niego głos.

Ten Mazur, to rasowy polityk. Jedno obiecuje i robi później coś innego.

A było tak.Jedna kandydatka ,tajne głósowanie i 5 sprzeciwów.Oni nie mieli odwagi aby zaproponować swego kandydata.Stary starosta ,powiedział ,że zakończył misję i nie chciał kandydować.A misje to mieli wielcy wodzowie ,którzy przekraczali swoje granice ,przeważnie z opłakanym skutkiem, Nowa starościna zapowiedziała współpracę zagraniczną ,czyli misję.Nie będzie więc audytu ile poprzednie misje kosztowały podatników i jakie korzyści ,z tego wynikają.A może tak dziennikarze wezmą się do roboty.?

Absolwentka wyższej wrocławskiej szkoły gotowania na gazie i prania pieluch. Po co się chwalić takim "wykształceniem"?

Wrocławskie słoje widzę minusują. Pewnie same z takim wykształceniem.

Anonimoliolix | 15 grudnia,
Ciekawe jakie ty masz wykształcenie?

Absolwent wyższej wrocławskiej szkoły gotowania na gazie i prania pieluch.

Ty pewnie w ogóle nie masz. Trafnie się podpisałeś.

'Gorzej być nie może' - mówi pesymista.
'Oj może, może' - mówi optymista.

Gratulacje dla pani Anny! Wreszcie PO przestała podawać kroplówkę starzejącej się lewicy. Teraz może być już tylko lepiej, o ile PO nie popadnie w triumfalizm i dopuści do głosu opozycję w ważnych dla powiatu sprawach.

Włodyga niech nie opowiada że nie chciał kandydować, po prostu staruszka już nie chcieli i tak prawda. Niech nie kłamie bo na starość nos urośnie.

A co innego zmaleje.

A co teraz będzie robił Pan Mazur, bo szkoda tak zdolnego i wykształconego ?

Rafała Mazura ukarano w Radzie Powiatu. Poleciał bardzo w dół.

Już nosił wysoko głowę i myślał, że lepszy jest od Pokoja.

Rafał Mazur, to wielkie nieporozumienie.

J.Pokój zorientował się że tuż obok Mazur wyrósł na dużego gracza do tego jakby został starostą to Jurek byłby niestety nr 2 a jest znany pan Pokój z rożnych gierek i chłopaka zastapił panią blondynką, która chyba tak jeszcze niedokońca wierzy ze została starostą,poza tym popytajcie znajomych pana Jurka, których już przynim nie są a byli a może brat powie coś wiecej

najlepszy kandydat na Starostę to Krzysztof Wiśniewski

Moje serdeczne gratulacje... Teraz nie będzie się mówiło że Ania Konieczyńska jest żoną znanego jeleniogórskiego aktora, ale, że to Piotr Konieczynski jest mężem jeleniogórskiej starościny.

Zarówno Piotr Konieczyński jak i Anna Konieczyńska mają swoje życie zawodowe i życzę każdemu z nich aby to co robią przynosiło im pełną satysfakcję i radość. A że przy tym i my mieszkańcy Kotliny będziemy mieć radość - to tylko się cieszyć.

do wyborow spokoj a jak Pokoj niedaj Boze zostanie senatorem to sie dopiero zacznie.Mazur nieodpusci,ide o kazde pieniadze,ze juz teraz knuje.On niewie co to lojalnosc,zdradzi kazdego dla stolka.W Piechowicach to my to wiemy.Zycze jak kobieta kobiecie- udanej kadencji pani staroscino-zadnej koalicji z SLD

Dla mnie kobieta na górze ...zawsze dobrze się kojarzy ! :)

Na 17 zdjęciu tak jakoś dziwnie patrzy na tego łysego ! :) ...z politowaniem ! Pewnie coś wie ...! ;)

Brawo Pani Aniu. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Ładna kobieta, mądra i wykształcona. A Pan Jacek niech nie skacze i nie wciska lokalnym politykom bajek o skokach, które nigdy nie miały tutaj racji bytu.

Pęka czerwona dolina. Malinowski, Włodyga, itd.

Czerwoni odchodzą w cień. Czas na młodych.

Następny po Włodydze za 4 lata będzie Pokój.

I święty Kotliński z Kowar!

sorry,nigdzie nie mam możliwości wpisać swojego zaskoczenia...faktycznie "czerwona dolina",jednak ,ubolewam,tu się urodziłam i to wszystko.....

Ludzie zobaczcie ile oni zarabiają to dlatego pchają się na stołki

Nie nowa władza w powiecie tylko ta sama- kolesiostwo. Oczywiście jedyna kandydatka. Czekam na zmianę ordynacji wyborczej przygotowywaną przez PiS. Czas skończyć w tym mieście z układami i kolesiostwem. Mieszkańcy JG przestańcie się bać mówić, czego My oczekujemy od tych władz. Nie miasta widmo, tylko dobrze prosperującego kurortu, czystego z miejscami pracy i rodzinami nie podzielonymi przez przereklamowany Wrocław. Tyle lat SLD i PO i co mamy- nic, miasto idzie na dno.Tu nie ma żadnej nowej władzy, jest stara i od nastu lat ta sama. Wybory za pasem czas działać i pogonić to towarzystwo.

Ale laska.