To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Najstarsza mieszkanka w regionie?

Najstarsza mieszkanka w regionie?

Feliksa Cybulska z Wojcieszyc skończyła 105 lat! Ma 19 wnucząt, 17 prawnucząt i 6 praprawnucząt. Pamięta wszystkich po imieniu.

Urodzona w lipcu 1909 r. kobieta opowiada o zabitych na wojnie, ofiarach tyfusu, strasznym głodzie, codziennych pogrzebach, ciężkiej pracy i ucieczce z rodzinnej wsi. - Mama pamięta jeszcze I wojnę światową. Czasem opisuje sytuacje z czasów, gdy miała 5-8 lat – mówi pan Władysław, najmłodszy z jej dzieci. Zanim szacowna emerytka skończyła 100 lat dostawała 720 zł rolniczej emerytury. Po przekroczeniu tej granicy KRUS dołożył jej ponad 2 tys. zł.

Więcej o historii i dniu dzisiejszym pani Feliksy w bieżącym numerze Nowin Jeleniogórskich. 

Komentarze (14)

Piękny wiek Pani Felisko!
cóż Pani życzyć, może na początek 150 lat!:)

Najlepszego! :-)
A na marginesie żeby móc godnie żyć trzeba przekroczyć setkę smutne:-(

A jak to się robi żeby dożyć 100lat za 720 zł/m-c !?!
Zapewne rząd w trosce o obywateli oprócz mirabelek, szczawiu doda jeszcze coś do menu...

Ja bym się wstydził w ogóle chełpić tym, że ktoś dożył ponad stu lat za taką sumę.Dla bandytów na wysokich stołkach tacy ludzie są drzazgą w oku. Nie jest produktywna, musi dostawać więcej i trzeba jej refundować leki.Na urzędniczym(czytaj zusowskim) biurku to po po prostu nierób - tam nikogo nie obchodzą takie rzeczy.Teraz dali kobiecie 2 tys.zł na co?Na zajadanie się tabsami i pogrzeb z fanfarami.
Dla mnie to tylko siedzieć cicho, nie udzielać wywiadów i się nie przyznawać że dostaję takie pieniądze, bo jak sobie o tobie przypomną to jak sępy cię oskubią do samych skarpet.

Nj24. powinniscie sie zastanowic co piszecie !!!! Jak mozna publikowac ile pieniedzy dostaje emerytka. czy nie zdajecie sobie sprawy jak to moze zagrazac babci. w tych czasach bandyci tylko czyha na takie informacje!!!!!!

Jestescie niepowazni!!!

Autor wyżej ma rację. Informacja o dochodach była małopotrzebna. Natomiast życzymy dwustu lat :*

Autor wyżej ma rację. Informacja o dochodach była małopotrzebna. Natomiast życzymy dwustu lat :*

sto lat to krówka za malo? do piachu z nia

zero szacunku do starszej osoby! w dzisiejszych czasach ludzie są podli... brak słów!

moderator tej strony jest naprawde nieodpowiedzialna osoba ze pozwala udostepniac takie komentarze pod artykulem albo wogole sie nie zna na informatyce tworzac te strone jest taka opcja zeby ludzie nie oczerniali innych ze bez zgody moderatora komentarz nie zostanie dodany zero profesjonalizmu zenada wielki minus dla tego portalu .....

Nie wiem po co syn udziela takich informacji jak finanse matki. Czy On też nie zdaje sobie sprawy z tego jacy ludzie żyją w tych czasach i jak osoby w podeszłym wieku są okradane...

Pani Felicja to złota kobieta i zasługuje na szacunek, szkoda tylko, że Jej najbliższa rodzina o Niej zapomina. Potrafią się tylko szczycić wiekiem, ale odwiedzić to już nie ma kto... Smutne , ale prawdziwe...

Dużo zdrowia i 200 lat!!!

100 lat pani Felicjo! :)

A troll i spamer z gimnazjum nawet tutaj trolluje. Po pierwsze: nie Felicja, tylko Feliksa, a po drugie: 100 lat pani Feliksa miała 5 lat temu. Ty chyba nawet nie czytasz co komentujesz, tylko automatycznie wklejasz te swoje "mondrości", tłuku.