To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nagrody za agatowe wspomnienia i jubileuszowe życzenia

Nagrody za agatowe wspomnienia i jubileuszowe życzenia

Za nami tegoroczne - XX Lwóweckie Lato Agatowe. Dokoła rozbrzmiewają wciąż echa tego nietuzinkowego wydarzenia, które od lat odbywa się pod patronatem „Nowin Jeleniogórskich”. Właśnie rozstrzygnięty został Nowinowy konkursu z nagrodami, jaki nasza redakcja przygotowała z okazji szczególnego, podwójnego, lwóweckiego jubileuszu obchodzonego w tym roku, czyli dwudziestej edycji LLA i 800-lecia nadania praw miejskich Lwówkowi Śląskiemu.

Przez trzy dni XX Lwóweckiego Lata Agatowego, od 14 do 16 lipca, w sieni lwóweckiego ratusza działał salonik prasowy NJ, a w nim na uczestników naszej zabawy czekała specjalna (podwójna) Jubileuszowa Księga Agatowa, składająca się z Agatowej Księgi Wspomnień i Jubileuszowej Księgi Życzeń. Z jednej strony będzie można było wpisywać do niej własne krótkie wspomnienie, anegdotę lub refleksję związaną z Lwóweckim Latem Agatowym albo wierszyk, limeryk, fraszkę na temat tej imprezy. Natomiast z drugiej strony Księgi wpisać można było do niej własne życzenia dla Lwówka Śląskiego, składane z okazji wspaniałego jubileuszu 800-letniego miasta. Do naszej zabawy z nagrodami włączyć można było się także jeszcze przez tydzień po zakończeniu imprezy, wysyłając do redakcji okolicznościowe wspomnienia i życzenia wraz ze specjalnym kuponem wydrukowany w dwóch kolejnych wydaniach NJ.

Zainteresowanie naszym konkursem było spore. Do Nowinowej Księgi trafiło kilkadziesiąt wpisów, z których redakcyjne jury wybrało najciekawsze teksty warte nagrodzenia. Co ciekawe, w naszej Księdze Agatowej znalazło się znacznie więcej wpisów, od tych które trafiły pod obrady jury. Nie wszyscy autorzy chcieli jednak walczyć o nagrody. Wiele osób zostawiało w Księdze pamiątkowe ślady swojej obecności na lwóweckim święcie, ale nie zgłaszało się do udziału w konkursie. Wybrane teksty uhonorowane głównymi nagrodami oraz kilka tekstów, które nie mogły zostać nagrodzone przez jurorów, ale warte są zaprezentowania publikujemy w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 1 sierpnia 2017 r.
A oto lista laureatów konkursu:
Halina Czyż-Wiszniowska (Wrocław)
Janusz Kwiatkowski (Wrocław)
Krystyna Bogacka (Gryfów Śląski)
Anna Damszel-Ciołek (Jelenia Góra)
Iwona i Eugeniusz Lange (Głogów)
Dorota, Andrzej i Kuba Patla (Lędziny)
Karinka Tymińska (Leśna)
Mariusz Cwojdziński i Elżbieta Lewandowska (Legnica)
Barbara Wojtas, Anna Dura (Wilczyn)
Jan Kozłowski (Lwówek Śląski)
Jadwiga Obłoza (Nowogrodziec)
Alicja Jakubowska (Świeradów Zdrój)

Autorzy nagrodzonych tekstów otrzymają zestawy nagród rzeczowych. Wśród nagród są albumy, mapy, puzle i karty turystyczne Wydawnictwa Turystycznego PLAN, książki regionalne jeleniogórskiego wydawnictwa AdRem oraz Agatusy 2017, czyli pamiątkowe monety wybite specjalnie na XX LLA w Mennicy Walońskiej!

Zgodnie z regulaminem konkursu autorów najlepszych życzeń i najlepszych wspomnień zamierzamy też przestawić naszym Czytelnikom w rubryce towarzyskiej NJ, czyli „Kwestionariuszu banalnym”. W sprawie przekazania nagród kontaktować będziemy się telefonicznie z laureatami. Wszystkim autorom wpisów do Jubileuszowej Księgi Agatowej dziękujemy za udział w naszej zabawie, a laureatom nagród gratulujemy!