To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Majowy weekend w stolicy Karkonoszy

Majowy weekend w stolicy Karkonoszy

IV Półmaraton Jeleniogórski, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, Rajd Arado to tylko niektóre atrakcję jakie czekają na jeleniogórzan w trakcie długiego majowego weekendu. Najmłodsi 2 maja będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych w Dniu Flagi. Dzień później w samo południe rozpoczną się oficjalne obchody Święta 3-Maja.

Oficjalne obchody 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem delegacji organizacji, pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej rozpoczną się na Placu Ratuszowym, o godzinie 12.00. Zaplanowano tam podniesienie na maszt flagi Rzeczpospolitej Polskiej, odegranie hymnu państwowego i okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Następnie zebrani przemaszerują na plac przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie złożą kwiaty pod pomnikiem Wolność i Niepodległość. Po uroczystości, o godzinie 13.00 w Kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W programie obchodów znajduje się również koncert kameralny „Witaj Majowa Jutrzenko”, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym o godzinie 19.00. W programie utwory wyłącznie polskich kompozytorów.
2 maja Biuro Wystaw Artystycznych, Poseł na Sejm RP Zofia Czernow i Miejski Dom Kultury „Muflon” organizują akcję artystyczną dla dzieci w wieku 6 – 12 lat „Święto Biało – Czerwonej”. Imprezę, odbywającą się na Placu Ratuszowym rozpocznie o godzinie 11.00 uroczyste wciągniecie flagi na masz i odśpiewanie hymnu narodowego. W trakcie warsztatów artystycznych dzieciom zostanie przypomniany wygląd i znaczenie naszej flagi. Na zakończenie około godziny 13.00 zostanie wykonana pamiątkowa fotografia najmłodszych wraz z ich pracami.

Więcej informacji o poszczególnych imprezach w publikacjach do których odnośniki znajdują sie poniżej.

Komentarze (8)

Może ktoś podpowie, gdzie można kupić flagi w JG ?

W Urzędzie Miasta za darmo wydają :)

"Przed Świętem Konstytucji 3 Maja Urząd Miejski w Jeleniej Górze nieodpłatnie wydaje (do 2 maja włącznie) flagi państwowe wspólnotom mieszkaniowym i mieszkańcom które chcą stosownie do okoliczności ozdobić narodowymi barwami swoje domy. Okazją jest nie tylko 225. Rocznica uchwalenia Konstytucji, ale też – przypadające na 2 maja – Święto Flagi.

Flagi wydawane są m.in. w pokoju nr 3-4 przybudówki Ratusza, w punkcie informacji (hol Ratusza, oba punkty dostępne są także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach) oraz w punkcie informacji na parterze budynku UM przy ul. Sudeckiej 29 w godzinach pracy Urzędu. Flagi, wydawane bez drzewca, mają wymiar 110 x 70 cm. Odbierający winien mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość" (z innego portaliku ;))

A niezależnie od oficjalnych imprez KOD jeleniogórski organizuje pikietę " W obronie Konstytucji RP" dnia 3 maja o godz. 15:30 na Placu Ratuszowym. Czyli każdy ma coś dla siebie i wolny demokratyczny wybór. I niechaj żadna władza, powołując się na wynik wyborczy nie próbuje rościć sobie prawa do decydowania o wszystkim co tylko wpadnie jej do głowy.

Komitet obrony dymających? Przez ostatnie 8 lat tak się rozbestwiliście, że wydaje się wam, że wszystko wam się należy. Nawet ''Nowiny'' chcecie wydymać na opłacie za reklamę. Ale guzik się wam należy- doiliście nas przez ostatnie 8 lat a teraz pali się wam pod tyłkami bo ''nowe'' obstawia swoim.
Nie popieram ani jednych ani drugich- ale ci obecni robią dokładnie to samo co wy przez 2 kadencje. Pora więc się obudzić i spróbować szukać uczciwej pracy (o ile cokolwiek się umie...) bo wymiotą was dokładnie tak, jak wy wymietliście swoich poprzedników:)))

do ... /w pełni popieram wypowiedź, trafia w samo sedno.

A może KOD-owcy i cykliści pojawią się na rowerach , popir..lą ponarzekają , wsiądą na rowery i pojadą wreszcie stąd do jasnej cholery !!
Siekiera , motyka ,piłka , krupy wsadź kodowca se do d... !!

KOD pozdrawia wszystkich jeleniogórzan,również swoich przeciwników.