To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rozdają flagi państwowe

Rozdają flagi państwowe

Podobnie jak przed rokiem, Urząd Miasta w Jeleniej Górze rozdaje mieszkańcom biało-czerwone flagi przed Świętem Konstytucji 3 Maja.

W ten sposób władze miasta zachęcają wspólnoty mieszkaniowe i mieszkańców do ozdobienia swoich domów barwami narodowymi. Okazją jest nie tylko 225. Rocznica uchwalenia Konstytucji, ale też – przypadające na 2 maja – Święto Flagi.

Flagi państwowe (bez drzewców) wydawane są m.in. w pokoju nr 3-4 przybudówki ratusza, w punkcie informacji (hol ratusza, oba punkty dostępne są także dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach) oraz w punkcie informacji na parterze budynku urzędu przy ul. Sudeckiej 29, w godzinach pracy urzędu. Flagi mają wymiar 110x70 cm. Odbierający winien mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. 

Komentarze (9)

A po co ten dokument??? Tak z ciekawości zapytam.

Żebyś nie przyszedł 50 razy i nie sprzedawał potem tych flag. Znając polskie realia znaleźliby się tacy biznesmeni. Wystarczy sprawdzić co się dzieje, gdy wystawi się gdziekolwiek szwedzki stół. Napoje znikają całymi butelkami, a "goście" przy wyjściu mają dziwne wybrzuszenia w kieszeniach i pod odzieżą.

fajne

Teraz wszystko się popier..ło.Trzeba przypomnieć, jak jest. Pierwszego czerwona flaga , drugiego biało czerwona , trzeciego Targowicy
(czytaj KOD-u) a później zobaczymy co z tego wyjdzie ,biało-niebiesko-czerwona czy czarno-żółto-czerwona.A poza tym można zmieniać chorągiewki ,jak to w Polsce.

Ile dostajesz za godzinę pisania takich komentarzy i do kogo trzeba się zwrócić, żeby taką fuchę dostać? Pytam, bo mam wolną chwilę i może warto, jeśli stawka interesująca.

Zapomniałeś o bioałożółtej watykańskiej.

Anonimousse - na jakie ty człowieku przyjęcia jesteś zapraszany, że tak się zachowują ludzie z twego otoczenia? Szczerze Ci współczuję:)

A słynnej wigilii w Radomiu nie widział? Jeśli nie, to ja współczuję.

I co? Zonk. Cięta riposta nie wyszła.

A z "obywatel" z powiatu też może odebrać flagę w ratuszu JG? Czy to tylko dla miastowych?