To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młodzieżowa Rada Miejska uchwaliła plan

Młodzieżowa Rada Miejska uchwaliła plan

Młodzi radni mogą ruszać do pracy, po tym jak jednogłośnie przegłosowali dzisiaj swój plan. Przed nimi organizacja m.in. zawodów Break Dance „Battle Sezon”, jeleniogórskiej wersji programu „Mam talent” czy spotkań z cenionymi politykami i sportowcami. – Nie chcemy, aby młodzi ludzie wyjeżdżali z Jeleniej Góry, a tych którzy już to zrobili spróbujemy nakłonić tym planem do powrotu – mówiła Emilia Rydzy, przewodnicząca MRM.

Młodzieżowa Rada Miejska ma przede wszystkim wyrażać potrzeby swoich środowisk wobec władz miasta. Czego zatem oczekują ich rówieśnicy?

- Propagowania talentów, a nie lansowania tylko zawodowców na scenie. Ma temu służyć nasza lokalna wersja programu „Mam talent”. Szczegóły będą znane już pod koniec maja – zapowiedziała Emilia Rydzy.

Jednym ze sztandarowych celów radnych będzie też stworzenie skateparku. Sporym zainteresowaniem cieszy się pomysł zbudowania toru kartingowego. Radni mają w planie organizacje spotkań ze znanymi politykami, ale również sportowcami. Pierwszą ku temu okazją będzie powracający do naszego miasta wyścig Tour de Pologne. Kolejnym wyzwaniem będą przygotowania do zawodów Break Dance „Battle Sezon”. Młodzi nie zapomnieli o działaniach proekologicznych, a wśród nich o sprzątaniu tamy pilchowickiej. Obecny na sesji Marcin Zawiła, prezydent miasta podkreślił, że to szczytny cel, ale w Jeleniej Górze też znajdą się miejsca do posprzątania.

Podczas sesji głos zabrali radni i Wanda Kozyra, dyrektorka „Mechanika”. Wszyscy zapewniali o wsparciu i dodawali młodym odwagi. Podkreślali, że nie wszystkie pomysły uda się na pewno zrealizować, ale proponować trzeba. 

Teraz przed radnymi liczne spotkania i szkolne debaty. Pierwsza już za nimi w Gimnazjum Nr 1. Następny w kolejności jest „Chemik” i „Żerom”.

IMG_6002.JPG
IMG_6003.JPG
IMG_6005.JPG
IMG_6006.JPG
IMG_6008.JPG
IMG_6009.JPG
IMG_6010.JPG
IMG_6011.JPG
IMG_6012.JPG

Komentarze (10)

marcin complex heheheheheh;D

DOLNOŚLĄZAK. Komitet Miejski PO, zwany wydziałem dialogu społecznego zrealizował swój polityczny zamysł. Zawiła współdziała z radą wybraną w wyborach samorządowych. Nadprezydent Korzonek też ma swoją radę. Czy za to mu płacą?

'mam talent' - kuter artystyczny z przystani tworczej z cieplic robi cos takiego w kwietniu, do tego nie tylko Polacy ale i Czesi. moze warto spróbować od razu zanim lokalne smutasy zabiora sie do oceniania talentów.

młodzi się zebrali, pogadali, władza wyśmiała między sobą. ehh.. poza tym mają co najmniej jednego pedała w swoich szeregach, co już zapowiada katastrofę.

Młodzi chcą działać a wy na forum już jedziecie ich fajne pomysły. Wam się w Polsce nie chciało pracy szukać! Jesteście patriotami?

Jeżeli nadal będzie wyzysk młodych ludzi poprzez prace na umowach śmieciowych to coraz więcej będzie ich uciekać z Jeleniej Góry. Przecież to jest nieludzkie by pracować na umowie śmieciowej za najniższą krajową przez dłuższy okres czasu i żadne konkursy czy happeningi tego nie zmienią.

CZY NA DRUGIM ZDJĘCIU WIDAĆ RECHOT COMPLEXA? JEŚLI TAK TO WSPÓŁCZUJĘ TYM MŁODYM LUDZIOM POSIEDZENIA W TAK PRZEŚMIEWCZYM TOWARZYSTWIE

nasza Gosia Mostowiak tez nalezy do Waszej rady??? zdj nr 8!!!