To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
września 18, 2012

Cztery debaty oksfordzie zamierza do końca roku przeprowadzić Młodzieżowa Rada Miejska. Pierwsza na początku października z udziałem ich rówieśników będzie dotyczyć oceny pracy obecnego prezydenta i rady miejskiej. Na drugą zostaną zaproszeni studenci i skupią się na ocenie życia w Jeleniej Górze.

lipca 1, 2012

W drugiej połowie lipca powinna ruszyć nowa strona internetowa Młodzieżowej Rady Miejskiej. Swój projekt radni przedstawili na czwartkowej sesji.

czerwca 30, 2012

Miasto znalazło 200 tysięcy złotych na jego budowę. Ten długo oczekiwany park powstanie na terenie stadionu przy ulicy Lubańskiej.

czerwca 29, 2012

Z funkcją radnego pożegnało się wczoraj czterech jeleniogórskich uczniów. Młodzi musieli z niej zrezygnować, bo przestali być uczniami szkół, które reprezentowali. W zamian rada powołała tzw. zespół ekspercki, do którego trafili dotychczasowi radni.

maja 31, 2012

Młodzieżowa Rada Miejska chce, by w Jeleniej Górze w końcu powstał skatepark. - Przy okazji kolejnej sesji wspólnie z prezydentem i radnymi będziemy próbowali wyznaczyć ewentualne miejsca dla parku. Zapytamy też o źródła jego finansowania - zapowiada Emilia Rydzy, przewodnicząca MRM.

maja 29, 2012

Przy luźnej atmosferze po raz pierwszy wczoraj odbył się finał zorganizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską konkursu „Jelenia Ma Talent”. Niezapomniane wrażenie w sobieszowskim "Muflonie" zrobili najmłodsi uczestnicy, którzy mieli zaledwie 13 lat i Frytas, jedyny beatboxer w tej edycji. Pod skrzydła Fundacji Bliżej Gwiazd trafią jednak głównie wokaliści i muzycy.

maja 26, 2012

Był 10-latek, który grał na perkusji i fenomenalny iluzjonista. Wszyscy walczyli o tytuł najbardziej utalentowanego jeleniogórzanina. O tym kto ostatecznie trafi pod skrzydła fundacji Bliżej Gwiazd, dowiemy się już w poniedziałek podczas gali finałowej zorganizowanej przez Młodzieżową Radą Miejską w sobieszowskim „Muflonie”. Początek o 18.

kwietnia 12, 2012

Młodzi radni mogą ruszać do pracy, po tym jak jednogłośnie przegłosowali dzisiaj swój plan. Przed nimi organizacja m.in. zawodów Break Dance „Battle Sezon”, jeleniogórskiej wersji programu „Mam talent” czy spotkań z cenionymi politykami i sportowcami. – Nie chcemy, aby młodzi ludzie wyjeżdżali z Jeleniej Góry, a tych którzy już to zrobili spróbujemy nakłonić tym planem do powrotu – mówiła Emilia Rydzy, przewodnicząca MRM.

marca 12, 2012

Na czele rady stanęła w piątek Emilia Rydzy z „Chemika”. Na kolejnej sesji młodzi w towarzystwie dorosłych radnych przedstawią tematy, którymi będą się zajmować podczas swojej kadencji.

marca 2, 2012

Po prawie dwóch latach przerwy rusza Młodzieżowa Rada Miejska. Tydzień temu wybrano siedemnastu radnych, po jednym z każdej ze szkół gimnazjalnych i średnich w mieście. Młodzież ma pomagać dorosłym radnym w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza tych, które dotyczą społeczności uczniowskiej.