To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
stycznia 8, 2013

Radni PiS-u byli przeciwko przyjęciu budżetu na 2013 rok, klub SLD wstrzymał się od głosowania, a najważniejsza uchwała rady miejskiej Jeleniej Góry przeszła 12 głosami klubu PO.

grudnia 21, 2012

Taką decyzję podjęli na wczorajszej sesji radni Jeleniej Góry. Od 25 stycznia przyszłego roku za normalny bilet jednorazowego użytku zapłacimy 3 złote, a za ulgowe 1,50 zł i 1,80 zł.

lipca 1, 2012

W drugiej połowie lipca powinna ruszyć nowa strona internetowa Młodzieżowej Rady Miejskiej. Swój projekt radni przedstawili na czwartkowej sesji.

czerwca 29, 2012

Z funkcją radnego pożegnało się wczoraj czterech jeleniogórskich uczniów. Młodzi musieli z niej zrezygnować, bo przestali być uczniami szkół, które reprezentowali. W zamian rada powołała tzw. zespół ekspercki, do którego trafili dotychczasowi radni.

czerwca 26, 2012

Trzynastu radnych udzieliło prezydentowi, Marcinowi Zawile, absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Opozycja zarzucała prezydentowi nadmierne chwalenie się i operowanie statystyką oderwaną od realiów. Sam M. Zawiła wytknął sobie, że planując ubiegłoroczne dochody budżetowe zgrzeszył brakiem wiary w siłę dochodów przedsiębiorców jeleniogórskich.

kwietnia 12, 2012

Młodzi radni mogą ruszać do pracy, po tym jak jednogłośnie przegłosowali dzisiaj swój plan. Przed nimi organizacja m.in. zawodów Break Dance „Battle Sezon”, jeleniogórskiej wersji programu „Mam talent” czy spotkań z cenionymi politykami i sportowcami. – Nie chcemy, aby młodzi ludzie wyjeżdżali z Jeleniej Góry, a tych którzy już to zrobili spróbujemy nakłonić tym planem do powrotu – mówiła Emilia Rydzy, przewodnicząca MRM.

marca 12, 2012

Na czele rady stanęła w piątek Emilia Rydzy z „Chemika”. Na kolejnej sesji młodzi w towarzystwie dorosłych radnych przedstawią tematy, którymi będą się zajmować podczas swojej kadencji.

lutego 28, 2012

Gimnazjum numer 2 zostanie zlikwidowane. Taką decyzję rady miejskiej Jeleniej Góry poprzedziła burzliwa dyskusja. Przeciwni tej decyzji byli radni PiS-u i dwójka radnych klubu Razem dla Jeleniej Góry, a dwóch radnych lewicy wstrzymało się od głosu. Uchwałę poparło 13 radnych.