To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pierwsze "oświatowe" decyzje rady

Ireneusz Łojek (PiS)

Gimnazjum numer 2 zostanie zlikwidowane. Taką decyzję rady miejskiej Jeleniej Góry poprzedziła burzliwa dyskusja. Przeciwni tej decyzji byli radni PiS-u i dwójka radnych klubu Razem dla Jeleniej Góry, a dwóch radnych lewicy wstrzymało się od głosu. Uchwałę poparło 13 radnych.

Radni opozycji wytykali władzom miasta błędy w opracowanym kilka tygodni temu raporcie na temat oświaty i przekonywali, że na dokumencie z wadami nie da się pracować.

Głosu udzielono także przedstawicielom dwóch oświatowych związków zawodowych – ZNP i Solidarności. Związki negatywnie zaopiniowały projekt proponowanych zmian w oświacie. Ich zdaniem, nie dość, że związkowcy o sprawie dowiedzieli się z mediów, to konsultacje ze środowiskiem były niewystarczające. Związkowców twierdzą, że planowane połączenie Szkoły Podstawowej nr 7 i wygaszanego Gimnazjum nr 2 może powodować konflikty między uczniami i pracownikami.

Zgodnie z zamierzeniami władz miasta do budynku Gimnazjum nr 2 przy ulicy Sudeckiej zostanie przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 7. Do gimnazjum nie będzie już naboru i w naturalny sposób szkoła zostanie wygaszona.

- W kwietniu będzie wiadomo, jak wygląda system godzin i nadgodzin w całym systemie oświaty i wtedy będziemy mogli zaproponować nauczycielom pracę. Wstępne szacunki mówią, że po reorganizacji systemu oświaty w mieście około 80 procent nauczycieli z likwidowanych lub przekształcanych placówek znajdzie pracę – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Ireneusz Łojek z PiS-u stwierdził, że proponowane w oświacie zmiany nie są żadna koncepcją, tylko gwałtownymi ruchami, z których nic nie wynika. Jego klubowy kolega, Oliwer Kubicki, stwierdził natomiast, że sposób przygotowania zmian w oświacie, to „wstyd i kompromitacja” dla władz miasta, które widza oświatę jedynie przez pryzmat tabelek, słupków i liczb.

Rzeczywiście, zjawiska w sferze oświaty z punktu widzenia kosztów jej funkcjonowania i demografii pokazano na wielu wykresach i w analizach. Z tych zestawień wynika, że liczba uczniów w ciągu następnych lat będzie malała, a koszty funkcjonowania oświaty (w tym dopłat z budżetu miasta) będą stale rosły, do kwoty ponad 151 milionów złotych w 2018 roku.

Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesjar RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Sesja RM
Wyniki głosowania

Komentarze (28)

Pan Ireneusz Łojek(PiS) o wielu twarzach:) patrz podpisy pod zdjęciami

Budynek po szkole nr 7 do sprzedaży - WAM/dawne wojsko/ ma tam 2 budynki do sprzedania które sąsiadują z budynkiem szkoły nr 7
i nie może ich sprzedać bo zawadzał budynek szkoły - zainteresowani tym terenem teraz już będą mieli drogę otwartą do kupienia całego kompleksu.
Jak zwykle są to działania antypolskie skierowane aby tylko zarobiła na tym jakaś garstka ludzi. Dlaczego PO ma za zadanie wyprzedać wszystko co należy do Polaków? Od Szczecina,poprzez Gorzów,Zieloną Górę, Jelenią Górę, Wałbrzych wszystko co należy do państwa polskiego/ziemia,budynki/ jest wyprzedawane. Powie mi ktośo co z tym chodzi? czy wszyscy się domyślamy

No to się zaczną przepychanki na prawo i lewo.

kae masz racje popieram !!!!w muzycznym radiu w artykule zaslaniaja sie ze szkola nr 7 nie ma mozliwosci rozwoju! przeciez oni sa smieszni !tam z ta patologia z gimnazjum beda mialy te dzieci mozliwosc rozwoju i to jaka.!a zawila wie ze to jest jedna jego kadencja bo nikt na niego nie bedzie juz glosowal wiec wysprzeda co sie da!!!,a tyle obiecywal zanim zostal prezydentem!.narzekalem na obrebalskiego a teraz chcialbym zeby byl prezydentem zamiast zawily!!!!!!!!

Trzeba było pomyśleć wcześniej i wykorzystać rodziców. W naszej 11-tce Rada Rodziców finansuje wiele kosztów szkoły i dzięki temu nie grozi nam zamknięcie, bo z tego co mówił Dyrektor - jesteśmy najtańszą szkołą w województwie. Wszystko dzięki rodzicom.

Jedna trzecia budżetu miasta, sto kilkadziesiąt baniek na oświatę – to jest chore. Nauczycielom w d... się przewraca – 20 godzinny tydzień pracy, 3 miesiące wakacji; do pełni szczęścia brakuje jeszcze 15 osobowych klas? Dzieci w Polsce coraz mniej, to chyba logiczne, że i szkół powinno ubywać. Ale wszystkie polskie święte krowy – belfrzy, górnicy, sędziowie, lewi renciści i „biedni” rolnicy na 100 hektarach z Krusu, itp świetnie nauczyli się jak podpuszczać lud, by protestował w obronie ich interesów, partyjne cwaniactwo też skrzywdzić nie da – w końcu za przywileje świętych krów nie płaci Kaczyński z Millerem, czy inny Pawlak, tylko ci frajerzy, co tyrają po 8 i więcejgodzin dziennie bez prawa do wcześniejszej emerytury.

za jakiś czas przyjdzie kolej na zamknięcie następnych szkół - dobry polak to polak niewykształcony o wyglądzie durnowatym i lichej posturze tak aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego. hehe chyba jakoś tak to było

czy w naszym mieście jest jakaś silna osoba mogąca swoją osobowością, charyzmą doprowadzić do referendum w sprawie odwołania tych ludzi łącznie z prezydentem - tak tylko pytam czy są tacy co będą potrafili to zrobić ? jak niema to po co bić pianę. Ilu jeleniogórzan jest dziś w stanie wyjść na ulicę przeciwko władzy, kto to poprowadzi - jest ktoś taki ?

czy wiadomo już co powstanie w budynku po szkole nr 7 ? - pewnie wiedzą tylko nieliczni zainteresowani

Jedną szkołę się zamyka a powstaje nowa szkoła katolicka .Gdzie tu logika ?

Pani Wójcik trzeba Pani targowisko zlikwidować i to tak samo łatwo jak łatwo było podjąć Pani decyzję żeby głosować za zamknięciem szkoły !!! My Pani już też nie będziemy pomagać jak będzie Pani o coś walczyć !!!

do Anonim z g.15.18. Człowieku, jesteś ignorantem jeśli chodzi o zawód nauczyciela! Nas obowiązuje także 40 godzin tygodniowo - zeszyty i sprawdziany mogę sprawdzać w szkole lub w domu - to też jest mój czas pracy!!!! Wakacje trwają 6 tygodni, bo potem dyrektor może wezwać nas do pracy!Klasy 15. osobowe to tylko korzyść dla ucznia, ale co ty możesz o tym wiedzieć sfrustrowany internauto! Kim ty jesteś z zawodu? W swoim durnym komentarzu wymieniłeś niemalże wszystkie "pasożyty" tego kraju, ale zapomniałeś o politykach! i radnych tego pseudo śmiesznego miasteczka, jakim jest Jelenia Góra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Niedługo wiocha, bo już gnojem czuć (zwłaszcza w Ratuszu)!!!!!!!!!!!!

SZOK! BELFER I TAKIE SŁOWNICTWO????

P. Wójcik przed kilkoma laty pnąc się po szczeblach "kariery" była przewodniczącą Jeleniogórskiej Rady Oświatowej, wtedy inaczej śpiewała. Teraz widać straganiarskie podejście do sprawy.

po co remontowali 2 skoro teraz będą ją niszczyć ??? Podobno na 2 idzie 2 mln. zł a na szkołe katolicką będzie szło 2 razy tyle czy jest sens ??? ludzie oszaleli a dzieci będzie coraz więcej a miejsc w szkołach coraz mniej i 2 będzie potrzebna !!!

I bardzo dobrze. Rozgonić na cztery wiatry tą nauczycielską mafię ! Poprzewracało im się już całkiem. Nikt nie będzie robił na darmozjadów z legitymacją PZPR !!!

belfer z 17.41, jakiś ty biedaku zapracowany! czyżby się coś zmieniło ostatnimi laty? bo od połowy czerwca to od dawna jest symulacja nauki i nauczania - do końca sierpnia macie praktycznie 2 i pół miecha wolnego. mówisz, ze dyrektor może wezwać do roboty? wzywa na te dwa tygodnie? wezwał cię kiedyś? o 2 tygodniach ferii zimowych i 2 przerwach świątecznych zapomniałeś? anonim ma rację, macie grubo ponad 3 miesiące wolnego, więc nie ściemniaj. o rocznym płatnym urlopie na podreperowanie zdrówka praktycznie na żądanie dla każdego belfra zapomniałeś? a poza wszystkim, to jak ci tak bardzo źle w tym "pseudo(?)śmiesznym miasteczku prawie wiosce", to spakuj swój belferski tobołek i ruszaj w drogę, może nawet w samej mega-metropolii wrocławskiej karierę zrobisz?
ps. zmień klawiaturę - zacina ci się klawisz z wykrzyknikiem

Tylko w naszym ukochanym kraju liczba uczniów w klasie to 30 i wyżej.Szanse na edukację mają tylko najzdolniejsi, bo dla słabych nauczyciel nie ma czasu przy takiej liczbie uczniów. Potem się dziwimy, że tyle złej młodzieży nam rośnie.Rodzice nie mają czasu bo pracują w tesco, biedronce od rana do wieczora za 1500zł. Szkoła też ma ich daleko i głęboko, nie wszyscy muszą być wykształceni. Młodzieży pozostaje im trzepak, malowanie i niszczenie elewacji, kradzieże, narkotyki. To jest polityka prorodzinna. Taki Chadży, Wójcikowa i ci inni nieudolni radni, kręcą swoje interesy w radzie to wszystko przegłosują. Wstyd mi za tych których wybraliśmy. Przykro na to wszystko patrzeć, teraz zbierzmy się by ich odwołać. Zawiła w wywiadach po Obrębalskim jeździł, ale z tego co widać po jego poczynaniach to byłemu Prezydentowi do pięt nie dorasta, choćby pod względem prezencji, kultury, umiejętności. Pan Obrębalski miał swoje zdanie i wolał wycofać się z PO a nie dał się pod pantofel wziąć jak to robi Pan Zawiła. Zero własnego zdania "marionetka PO". Nie dziwie się że ludzie na wybory nie chcą chodzić bo po co. Wstyd i żenada.

Przecież Zawiła tuż po wyborach otwarcie powiedział, że nie chce niczego obiecywać bo ma ''zoobowiązania personalne'' wobec PO. Nawet specjalnie nie kryje się na temat kolesiostwa w Platformie Obywatelskiej. Ręce opadają... i jak tu żyć ?!

Zawsze można w drodze referendum odwołać Radę Miasta. Nie Prezydenta, bo i po co?. Lepiej Radę.

nie udało się rozwalić MDK to pan prezydent ze swą świtą doradców zabiera się za szkoły, jak widać dobrze wychowywać niedouczony plebs, który nie myśli i zgadza się z fanaberiami rządzących. Zamiast tworzyć miejsca pracy za godziwe pieniądze i napędzać koniunkturę pan Zawiła na siłę wypędza ludzi z ich miasta, pogratulować polityki prospołecznej no ale co wytyczne od sztabu głównego to wytyczne trzeba realizować .....

Oj tam oj tam jak ludzi wypierdzielają z zakładów pracy, często trafiają na bezrobocie bez zasiłku to prawie nikt tu nie jęczy! a z drugiej strony przecież za parę chwil zostanie otwarta w naszym mieście nowa święta szkoła która będzie kształcić pełne zastępy pisowczyków do walki z po sld czy tam innymi dziwnymi politycznymi tworami haha

MNKY1 marca 2012Suspendisse eros massa, suscipit vitae millos eget, mattis vel elit. Nunc ultrices porttitor vehicula. Curabitur pulvinar arcu ut sapien adipiscing vel aliquam nunc venenatis.