To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lotnicy z Pławnej poszybowali wysoko! Na 7300!

Lotnicy z Pławnej poszybowali wysoko! Na 7300!

3 grudnia, punktualnie o 16.00 zakończyliśmy tegoroczną, mikołajkową aukcję dobroczynną  obrazu Darka Milińskiego "Lotnicy pacyfiści". Zainteresowanie telefoniczną licytacją było spore. Dzieki temu marzyciele z Pławnej poszybowali wysoko. Malarskie dzieło zjawiskowego artysty osiągnęło ostatecznie cenę 7300 zł. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na świąteczne prezenty dla dzieci z Pławnej. Dziękujemy wszystkim za, dzięki którym wspaniałe dzialanie twórczych Mikołajów także w tym szczególnym roku może zakończyć się sukcesem. Brawo! 

Więcej o mikołajkowej akcji dobroczynnej Dariusza MIlińskiego oraz szczegółowe informacje na temat licytacji w publikacji, do której odnośnik znajduje sie poniżej. 

Komentarze (4)

to nie lotnicy - to ideologia!!!

Słuszną ma linię nasza władza. 7300 zł za obraz. Brawo PiS.

Co ma piernik do wiatraka? A co ma PiS do obrazu? A swoją drogą, jak to jest, że prawdziwy artysta Miliński za swoje dzieło otrzyma 7300zł, a Sasnal za bohomaz pt "Samoloty" otrzymał dodajże 20 000 000zł. Co POszło nie tak? Przecież bogactwo wyrazu u Milińskiego, przerasta Sasnala wielokrotnie. Te obrazy się po prostu studiuje. Och, cała sztuka schodzi na psy, bo ma takich odbiorców, jakich ma. Chylę czoło przed panem Milińskim, że ma indywidualne spojrzenie na sztukę i nie płynie razem z głównym ściekiem.

W obecnych czasach wartość obrazu zależna jest od nazwiska jego stwórcy i nie ma znaczenia kunszt artystyczny, technika, czy przesłanie wizji jego twórcy. To jest wartość umowna dla lokaty kapitału. I niestety choćby niewątpliwy artysta jakim jest Pan Miliński namalował nie wiadomo jaką techniką obraz i wyraził nim najszczytniejsze przesłanie, to więcej będzie warte "dzieło" wyrażające rozmazaną kupę wykonane przez "uznanego artystę".
To taka sama zasada jaką wyraził kiedyś Stanisław Witkiewicz w jednym ze swych dzieł scenicznych i obowiązująca nadal w tym kraju - "Rycerze występują w kabaretach, a utytułowany motłoch rządzi narodami"