To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto zostanie Człowiekiem Roku 2019? Czekamy na kandydatury!

Kto zostanie Człowiekiem Roku 2019? Czekamy na kandydatury!

Już po raz 29. kierujemy do naszych Czytelników prośbę, aby przesłali nam swoje propozycje kandydatur do tego tytułu. W drugiej połowie lutego 2020 wspólnie z czytelnikami oraz kapitułą wybierzemy tę osobę, do której rąk trafi Kryształ Górski.

Człowiek Roku to w tej chwili najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym regionie, mające najbogatszą historię, wspaniałych laureatów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kryształ Górski trafił do rąk Rafała Froni, wcześniej naszymi laureatami byli m.in. Kazimierz Pichlak, Olgierd Poniźnik, Zbigniew Ładziński, ksiądz Kubek, Jacek Jakubiec, Andrzej Rojek, Elżbieta Zakrzewska, Zuzanna Dziedzic, Julian Gozdowski, Jadwiga i Tadeusz Kutowie, Iwona Kobierecka, Tadeusz Dzieżyc, czy Dariusz Miliński.

Kogo szukamy? Mieszkańców naszego regionu, którzy wyróżniają się z tłumu. Ludzi z charyzmą, pasją, liderów lokalnych społeczności, działających na rzecz innych. Zarażających swoją dobrą energią naokoło, inspirujących innych do aktywności.

Człowiekiem Roku może zostać działacz społeczny, lekarz, prawnik, ksiądz, menedżer, ale też osoba będąca nieaktywną zawodowo. Ma się jednak wyróżniać w swoim regionie. Przywracać wiarę w ideały i sens działania. Symbolem tych wyborów jest Kryształ Górski, czyli nagroda główna. Minerał szlachetny, piękny, niepospolity, przykuwający uwagę oraz zachwyt. Kumulujący i oddający dobrą energię. Słowem – skarb naszego regionu.

Uwaga! Jeżeli zgłoszenia chce dokonać pojedyncza osoba, powinna ona przekonać do tego dodatkowych dziewięć osób, tak aby pod zgłoszeniem widniało dziesięć podpisów (imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny bądź mailowy) – co nie powinno być być zbytnim utrudnieniem, kiedy dotyczy ono prawdziwego lidera danego środowiska. Kandydatów mogą także zgłaszać reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, fundacji, samorządów, zgromadzeń religijnych O wskazanie swoich faworytów poprosimy także laureatów z poprzednich lat. Bardzo prosimy o krótkie uzasadnienie zgłoszenia.

Prosimy też o niezgłaszanie finalistów wyborów z ubiegłego roku. Mogą za to startować finaliści wyborów z poprzednich lat, którym nie udało się zdobyć Kryształu Górskiego. Prosimy także nie zgłaszać osób, które w poprzednich latach otrzymały tytuł „Człowieka Roku”.

Zgłoszeń dokonujemy mailowo ( a.buda@nj24.pl ), bądź listownie.

Nazwiska pierwszych kandydatów do tego tytułu publikujemy na łamach aktualnego wydania Nowin Jeleniogórskich.