To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kryzysowy konkurs trwa. Pokaż świat za oknem!

Kryzysowy konkurs trwa. Pokaż świat za oknem!

Trwa Kryzysowy Konkurs Fotografii Domowej „Za oknem 2020”, ogłoszony w związku z konsekwencjami epidemii spowodowanej przez koronawirusa. To pomysł na twórcze wypełnienie bolesnego czasu społecznej kwarantanny, spędzanego w domu. Sposób na zajęcie głowy kreatywnym myśleniem i zapisanie wyjątkowego momentu w dziejach ludzkości (oraz swojej w nim obecności) w plastycznych obrazach, z których skomponować można później niezwykły album rodzinny, i stworzenie unikalnego portretu współczesnego świata w stanie zagrożenia.

Czas trwania konkursu i jego rozstrzygnięcia nie został jeszcze ostatecznie określony, zależy bowiem od kryzysowej sytuacji, która zainicjowała jego ogłoszenie. Początkowo zakładaliśmy, że prace zgłaszane mogą być do końca kwietnia. Ponieważ stan epidemii trwa i jego społeczne konsekwencje nie ustają, termin przyjmowania zgłoszeń zostaje wydłużony do końca maja 2020 r. O dokładnych terminach zamknięcia przyjmowania zgłoszeń i rozstrzygnięcia konkursu informować będziemy w kolejnych publikacjach.

Udział w konkursie, organizowanym wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i redakcję NJ, może stać się ciekawą przygodą i przynieść niezwykłe owoce, także w postaci wartościowych nagród dla laureatów konkursu. Bo najlepsze prace, które wybierze powołane w tym celu jury, zamierzamy odpowiednio uhonorować.

Gorąco namawiamy do zajęcia się fotografowaniem i podjęcia konkursowego wyzwania każdego, kto tylko posiada jakikolwiek cyfrowy aparat fotograficzny (choćby w smartfonie czy tablecie, pozwalający wykonać zdjęcie w jakości nadającej się do publikacji) i potrafi mądrze go używać. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne i nie wymaga wychodzenia z domu, podobnie jak zgłoszenie prac do konkursu, do czego wystarczy dostęp do internetu.

Temat prac dowolny. Bezwzględnie określony jest tylko czas i sposób ich powstania. Fotografie wykonane muszą być w okresie od 15 marca 2020 r. do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, bez wychodzenia z domu, przez ich autorów! Konkurs prowadzony jest w dwóch głównych kategoriach: „Świat przez okno” oraz „Portret wewnętrzny”. W obu kategoriach chodzi o spojrzenie na najbliższe otoczenie i swoją obecność w nim. Można spojrzeć z domu i zarejestrować krajobraz widziany przez najprawdziwsze okno albo sportretować domowe wnętrze czy jego mieszkańców, czyli zarejestrować obraz, jaki zobaczyć można, zaglądając do wnętrza zza okna. Bo do świata wewnętrznego zajrzeć można przecież przez „ok(n)o” aparatu fotograficznego.

Nagrody przyznamy w każdej z kategorii osobno. Planujemy też przyznanie zestawu nagród specjalnych w dodatkowych kategoriach, niezależnych od głównego podziału tematycznego. Będą więc nagrody za najlepsze prace w kategoriach: dziecięco-młodzieżowej (dla uczestników w wieku do lat 17), autorów w sile wieku (od 18. do 60. roku życia) oraz seniorów (dla uczestników w wieku 60+). Pojawić mogą się także inne, pozaregulaminowe nagrody specjalne, sprowokowane przez ich fundatorów, pomysłowość uczestników konkursu i nadsyłane przez nich prace. Dla domowych fotografów, którzy lubią do obrazu dorzucić też dowcipne słowo, tworzymy też specjalną kategorię „Memów zainfekowanych koronawirusem”. Przyznamy w niej nagrodę, jeśli tylko otrzymamy prace warte nagrodzenia. Uwaga! Zgłaszane do konkursu prace muszą być oryginalne i nie mogą naruszać prawa. Jeśli na zdjęciach będą portrety osób, fotografie te muszą być wykonane i zgłoszone do konkursu za zgodą ich bohaterów!

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie fotografii w postaci plików cyfrowych, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, na adres: fundacja@fundacjanj.org Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu oraz wyrażeniem zgody na ich publikację przez organizatorów. Konkursowe fotografie prezentować będziemy na łamach Nowin Jeleniogórskich oraz na portalu www.nj24.pl i naszym profilu fejsbukowym. 

Stale powiększa zestaw trofeów, które przygotowujemy dla laureatów konkursu. Wśród nagród rzeczowych, które już mamy, są m.in. wartościowe książki i wydawnictwa albumowe - „Bestiariusz Jeleniogórski”, „Miliński. Pamiętnik ulicznika”, „Koktaj kolekcjonerski”, „Podróżnicy w Górach Olbrzymich” oraz płyty „HIPOKAMP” Marka Napiórkowskiego, „Przebudzenie” Ani Rusowicz, „Analogową” Jadwigi Kuty, „Dopóki w Tobie jestem” Pichlaka/Szreniawy, „live POL’AND’ROCK 2019” Kwiatu Jabłoni.

Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszenia dostępne są TUTAJ

Jeżeli z przyczyn technicznych nie będzie możliwe pobranie formularza karty zgłoszenia ze strony internetowej, na życzenie zainteresowanych wyślemy formularz w postaci edytowalnej, w odpowiedzi na e-mail w tej sprawie wysłany na adres: fundacja@fundacjanj.org

Gorąco namawiamy do podjęcia wyzwania i uczestnictwa w niezwykłej rywalizacji, pomagającej wspólnie przetrwać nam wszystkim ten trudny okres! Jeśli ktoś chce wesprzeć organizację konkursu i ufundować nagrody dla laureatów - zapraszamy do współpracy!  

Komentarze (4)

W dniu dzisiejszym, to lepiej by było ogłosić konkurs: "Przed czyim domem więcej aut na wrocławskich i poznańskich blachach stoi", albo " Ile osób udało się wcisnąć na działkę w dobie koronawakacji" . Nie łudźmy się, że ludzie siedzą w domach, nigdzie nie wychodzą i się nie spotykają... Polacy-cwaniacy nie z takimi wrogami walczyli jak malutki koronawirus, nie będzie im nikt wkłądał kagańców, ani dyktował, co mają robić...

Najnowsze zgłoszenie patentowe Microsoftu „System kryptowalutowy wykorzystujący dane dotyczące aktywności ciała” nakreśla ideę analizy fal mózgowych w wydobywaniu kryptowaluty.
Zawiera szczegółowy opis wykorzystania fal mózgowych i ciepła ciała w procesie wydobycia.
Podkreślając hipotezę Microsoft Invention, uważa, że ​​dane wygenerowane przez aktywność ciała użytkowników podświadomie rozwiążą trudny problem obliczeniowy.
Niemniej jednak kosztuje to skanowanie biometryczne użytkowników, które można uzyskać za pomocą dołączonych czujników. Nagrody przyznawane są tym użytkownikom, których dane dotyczące aktywności zostały pomyślnie zweryfikowane.
Zgłoszenie patentowe Microsoft „System kryptowalutowy wykorzystujący dane aktywności ciała” nakreśla ideę analizy fal mózgowych w wydobywaniu kryptowaluty . Zgłoszenie opublikowane przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) zostało zauważone przez PC Magazine .

Zawiera szczegółowy opis wykorzystania fal mózgowych i ciepła ciała w procesie wydobycia. Również tylko te fale mózgowe emitowane w wyniku wykonywania zadań dostarczonych przez dostawcę usług informacyjnych (ISP). Zadania mogą obejmować wszystko, od oglądania reklamy lub korzystania z określonych usług internetowych.

Fajny pomysł, coś wysłałam choć widok z okna ma nieciekawy... Parkujące samochody mimo zakazu wjazdu, dachy kamienic, czasem góry się ładnie odsłonią... Ale trochę mi to głowę i myśli zajęło, i to sens tego pomysłu. Pozdrawiam organizatorów - Danuta

Fajny pomysł, coś wysłałam choć widok z okna ma nieciekawy... Parkujące samochody mimo zakazu wjazdu, dachy kamienic, czasem góry się ładnie odsłonią... Ale trochę mi to głowę i myśli zajęło, i to sens tego pomysłu. Pozdrawiam organizatorów - Danuta