To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Konkurs fotografii mobilnej dla dzieci "Obok mnie"

Konkurs fotografii mobilnej dla dzieci "Obok mnie"

Jeśli mieszkasz na Dolnym Śląsku, masz 13 lat lub mniej i fotografując telefonem komórkowym lub tabletem - weź udział w III Dolnośląskim konkursie fotografii mobilnej „Obok mnie”! Wybierz maksymalnie pięć zdjęć o dowolnej tematyce i przyślij je do 15 listopada 2017 r. do organizatora. I nagroda w konkursie to QUADROCOPTER oraz indywidualna wystawa w internetowej „Galerii w Tle", II nagroda smartwatch, III nagroda słuchawki nauszne, wyróżnienia – książki.

Konkurs jest adresowany do dzieci w wieku do 13 lat zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym lub tabletem. Jego celem jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci na otaczającą je rzeczywistość w postaci wystawy.
W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości zapisu tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Będzie to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania siebie nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. 
Zadaniem Konkursu jest wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w tworzeniu obrazów fotograficznych za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości obrazu.
Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok mnie” jest Jeleniogórskie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Współorganizatorem konkursu odpowiedzialnym za publikowanie materiałów informacyjnych w internecie i wsparcie merytoryczne przy wyborze zdjęć jest Stowarzyszenie „Jeleniogórska Strefa Fotografii”. Konkurs jest organizowany przy współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze.

Laureatów konkursu wyłoni jury powołane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Jury przyzna nagrody rzeczowe za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. Nagrodą dla autorów prac zakwalifikowanych przez jury będzie udział w wystawie pokonkursowej w galerii „Pod Brązowym Jeleniem” Jeleniogórskiego Centrum Kultury, wystawie prezentowanej w internetowej „Galerii w Tle” w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze oraz wydany przez organizatora katalog.
Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas otwarcia wystawy pokonkursowej  w styczniu 2018 r. (o dokładnym terminie laureaci zostaną poinformowani telefonicznie oraz drogą e-mailową).

Uwaga: konkurs jest dwuetapowy. Szczegóły w regulaminie, który dostępny jest na stronach internetowych Jeleniogórskiego Centrum Kultury: www.jck.pl oraz Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii: www.sjsf.pl.