To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jesień ze sztuką w Bukowcu już w ten weekend

Jesień ze sztuką w Bukowcu już w ten weekend

W gościnie u hrabiny von Reden, czyli  tegoroczna Jesień ze sztuką w Bukowcu już w najbliższy weekend,  8 i 9 września. Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

Na początek w sobotę, 8 września, o godz.14.00 spotkanie w Stodole Artystycznej „Dialog Obywatelski Komisji Europejskiej w Polsce: Regiony, Tożsamość, Przenikanie Kultury”. O godz. 15.45 wręczenie tytułów Ambasadorów Karkonoszy, o 17.00 spektakularne wydarzenie muzyczne - „Fidelio” Ludwiga van Beethoven w wykonaniu artystów Opery Wrocławskiej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego. O 19.30 rozpocznie się wieczór literacki w Bukowcu, Narodowe Czytanie w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz 44 teksty „Antologii Niepodległości” na przystani stawu „Kąpielnik” (w razie niepogody – pałac Bukowiec). O 20.15 Dialog „Niekończący się Świat Muzycznych O brazów”, czyli koncert plenerowy duetu instrumentalno- wokalnego „Paraluzja” – na przystani stawu „Kąpielnik”.

Na niedzielę 9 września zaplanowano wycieczkę śladami malarstwa Caspara Davida Friedricha. Chętni wyruszą o godz. 11.00 spod hotelu Olympia w Przesiece. Wycieczkę poprowadzi Anneke Hesp. Alternatywnie: godz. 12.30 odkrywanie romantycznego parku w Bukowcu, zwiedzanie z przewodnikiem Piotrem Norko. O 13.30 „Caspar David Friedrich” wykład Anneke Hesp i promocja książki w sali balowej pałacu. Seminarium „Artyści mieszkający i tworzący w Kotlinie Jeleniogórskiej dawniej i dzisiaj” od godz.15.00. Programie: dr Przemysław Wiater z Muzeum Carla Hauptmanna w Szklarskiej Porębie - „Stowarzyszenie Artystyczne Twórców Św. Łukasza – Schreiberhau, mgr Bożena Danielska z Muzeum Carla Hauptmanna w Szklarskiej Porębie - „Współczesna kolonia artystyczna w Karkonoszach i Górach Izerskich”. O 17.00 w pałacowej sali balowej zabrzmią Pieśni Karkonoszy – kompozycje Anny Teichmüller do poezji Carla Hauptmanna w wykonaniu Eleni Loannidou (sopran), Jerzego Butryna (baryton), Adama Garneckiego (wiolonczela), Katarzyna Wasiak (pianino), a o 19.00 koncert Mis Tybetańskich w wykonaniu Andrzeja Świętka na przystani stawu „Kąpielnik”.

Przez dwa dni imprezy od 12.00 do 18.00 w pałacu w Bukowcu oglądać będzie można wystawę „Współczesna kolonia artystyczna w Karkonoszach i Górach Izerskich”, a od 14.00 do 18.00 przy Stodole Artystycznej trwać będzie okolicznościowy kiermasz. Na stoiskach m.in. prezentacja i sprzedaż wydawnictw regionalnych. W programie także przejażdżki bryczką i mała gastronomia.  

Jesień ze sztuką w Bukowcu 2018.jpg