To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Józef Kusiak Człowiekiem Roku 2001 „Nowin Jeleniogórskich”

Józef Kusiak Człowiekiem Roku 2001 „Nowin Jeleniogórskich”

Organizatorzy zapowiedzieli, że obetną krawaty tym, którzy je ubiorą. Nic dziwnego, że podczas balu zaroiło się od kowbojów, szeryfów, Indian. W tej westernowej scenerii zwyciężył Józef Kusiak.

Na parkiecie udało się wypatrzeć także trapera, pastora z żoną, urzędnika bankowego, Meksykanina, a nawet aktora prosto z elżbietańskiego teatru. Były też przebrane panie, za te z lepszych i... gorszych domów. W tych nietypowych przebraniach byli znani politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy i inni goście.

To nie dziwi – bal w 2002 roku odbył się w Western City. Oprawa była wyjątkowa, było też wiele zaskakujących momentów. W pewnym momencie szef Western City Jerzy Pokój wjechał na salę konno. Prawie jak w westernie. Prowadzący Jadwiga i Tadeusz Kutowie rozgrzewali publiczność całym sercem, pani Jadwiga omal nie straciła głosu.

W finałowej piątce znaleźli się: Józef Kusiak, Elżbieta Robak-Bukowska, Zbigniew Kulik, Grażyna Smoleńska i Jacek Kamiński. W głosowaniu Czytelników zwyciężył ówczesny prezydent Jeleniej Góry przed Elżbietą Robak-Bukowską. Oboje też cieszyli się olbrzymią sympatią uczestników balu: zdobyli łącznie 2/3 wszystkich głosów. Pani Elżbieta uzyskała 60 a Józef Kusiak 58 głosów. W tej sytuacji kapituła zdecydowała, że Człowiekiem Roku 2001 został Józef Kusiak.

Podczas balu przeprowadzono aukcję charytatywną, z której dochód przekazano na rzecz oddziału chirurgii onkologicznej jeleniogórskiego szpitala.

 
Józef Kusiak Człowiekiem Roku 2001 „Nowin Jeleniogórskich”
Józef Kusiak Człowiekiem Roku 2001 „Nowin Jeleniogórskich”