To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.
listopada 20, 2018

Poznaj 12 zasad, dzięki którym zmniejszysz ryzyko zachorowania na nowotwór. 

listopada 15, 2018

Dlaczego pracodawcy powinni dbać o zdrowie swoich pracowników? Jakie działania powinni podejmować?

listopada 13, 2018

Badania profilaktyczne to skuteczny sposób na uniknięcie choroby nowotworowej. Sprawdź, jakie badania powinieneś wykonywać i kiedy!

listopada 6, 2018

Właściwa dieta, aktywność fizyczna i regularne badania mogą pomóc nam planować długie życie bez chorób nowotworowych. Sprawdź, co zalecają specjaliści!

listopada 2, 2018

Co łączy ze sobą smog i szkodliwe warunki pracy? To czynniki rakotwórcze. Sprawdź, jak ich unikać!

października 30, 2018

Rak płuca to najczęściej występujący nowotwór w Polsce i na świecie. Zachorowania można jednak uniknąć – przede wszystkim poprzez zaprzestanie palenia tytoniu.

października 25, 2018

Rak prostaty to jeden z najczęściej wykrywanych nowotworów wśród mężczyzn. Dzięki profilaktyce i odpowiedniej dbałości o zdrowie, można jednak zmniejszyć ryzyko zachorowania. Dowiedz się, jak!

października 23, 2018

Czy ruch i zdrowa dieta mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór? Sprawdź!

października 17, 2018

Dzięki profilaktyce można zatrzymać wzrost zachorowań na raka jelita grubego. Dowiedz się, jak uniknąć choroby, stosując się do kilku prostych zasad zalecanych przez lekarzy.

października 10, 2018

Dbanie o zdrowie to także dbanie o skórę. Sprawdź, czego unikać i jak zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami!

października 4, 2018

Dlaczego należy wykonywać cytologię regularnie?

października 2, 2018

Czy kobiety mogą uchronić się przed rakiem piersi? 

września 26, 2018

Raka można uniknąć! Badania profilaktyczne w połączeniu z właściwym trybem życia to recepta na zdrowie. Sprawdź, jakie badania wykonywać, by planować długie życie.

września 19, 2018

Regularne badania mogą zapobiec chorobom nowotworowym. Sprawdź, co zalecają lekarze i już dziś zacznij planować długie życie!

września 13, 2018

Czy można zapobiegać nowotworom? Można, sprawdź zalecenia i stosuj się do nich codziennie!

maja 20, 2015

Wiosna w rozkwicie. Zachwycająca przyroda zachęca nie tylko do pracy w ogrodzie, ale pobudza też wyobraźnię i inspiruje do twórczej zabawy. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej przygody w ogrodzie. Z okazji Dnia Dziecka organizujemy konkurs plastyczny, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Nasz konkurs, zatytułowany „Mój piękny ogród”, adresowany jest do dzieci, ale pomoże oczarować magią ogrodów, nie tylko naszych najmłodszych Czytelników. Ci, którzy mają swój piękny ogród, mogą go nam pokazać. Ci, którzy nie mają własnej zielonej oazy, a chcieliby ją mieć, mogą puścić wodze fantazji i narysować bądź namalować swoje ogrodowe marzenia.

marca 1, 2015

Pani Beata zgłosiła się do naszego programu METAMORFOZY, bo zobaczyła, jaka przemianę przeszła wcześniej jej koleżanka. A że nadarzyła się okazja, więc bez zastanowienia Beata także wysłała swój akces.

lutego 21, 2015

Do wzięcia udziału w programie namówiła ją koleżanka. Pomyślała: dlaczego nie? Z efektów metamorfozy jest bardzo zadowolona, a córka, gdy ją ujrzała po powrocie z salonu fryzjerskiego i od makijażystki powiedziała „mamo, to jest fryzura i styl dla ciebie”.

lutego 13, 2015

Gdy się jest mamą 10-miesięcznego bobasa, to całą swoją aktywność poświęca się opiece nad dzieckiem oraz zwykłym czynnościom domowym. Z reguły kobiecość u młodych mam sprowadza się do jej macierzyńskiego wymiaru, bo skąd tu wziąć czas tylko dla siebie.

grudnia 25, 2014

Prezydent Komorowski w sierpniu podpisał pakiet ustaw wprowadzających bardzo głębokie zmiany w systemie polskiej opieki zdrowotnej. Pakiet ten znany jest jako „antykolejkowy”, ale bardziej gruntowne przyjrzenie się pozwala stwierdzić, że przy tej okazji ministrowi Arłukowiczowi i jego ekipie udało się przeforsować szereg fundamentalnych kwestii prawnych, mających przynieść poprawę jakości opieki medycznej w Polsce. W trzech nowych ustawach zmian jest tak wiele, że trudno się zdecydować, która z nich jest najważniejsza.

grudnia 20, 2014

Reformowanie opieki zdrowotnej - daremny trud, jeśli nie będą uwzględniane interesy i opinie pacjentów.

grudnia 13, 2014

Pacjenci i lekarze - tworzenie płaszczyzn porozumienia kluczem do wzrostu zadowolenia pacjentów i poprawy jakości leczenia

grudnia 6, 2014

Dokumentacja medyczna kluczem do oceny, czy leczenie było prowadzone prawidłowo. Zasady udostępniania dokumentacji dla pacjentów.

listopada 29, 2014

Nie oczekiwała radykalnych zmian, zresztą nawet na takie się nie nastawiała, bo – jak mówi – czuje się ze sobą dobrze. A że każda kobieta mimo wszystko zmienną jest, więc na nowy kolor włosów, czy inny makijaż, albo eksperymenty modowe właściwie żadna pani nie powie nie.