To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Namaluj piękny ogród!

Namaluj piękny ogród!

Wiosna w rozkwicie. Zachwycająca przyroda zachęca nie tylko do pracy w ogrodzie, ale pobudza też wyobraźnię i inspiruje do twórczej zabawy. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej przygody w ogrodzie. Z okazji Dnia Dziecka organizujemy konkurs plastyczny, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Nasz konkurs, zatytułowany „Mój piękny ogród”, adresowany jest do dzieci, ale pomoże oczarować magią ogrodów, nie tylko naszych najmłodszych Czytelników. Ci, którzy mają swój piękny ogród, mogą go nam pokazać. Ci, którzy nie mają własnej zielonej oazy, a chcieliby ją mieć, mogą puścić wodze fantazji i narysować bądź namalować swoje ogrodowe marzenia.

Możecie też pokazać życie swojego ogrodu, jak sadzicie i pielęgnujecie różne roślinki, jakie stworzenia spotykacie w ogrodzie, czy jak bawicie się na zielonej trawie ze swoim zwierzątkiem.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Uczestnicy mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, na kartce papieru formatu nie mniejszego niż A4 i nie większego niż A3.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
– kategoria I - obejmująca dzieci w wieku 4-7 lat,
– kategoria II - obejmująca dzieci w wieku 8-12 lat.
W każdej z kategorii jury przyzna 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia. W puli konkursowych nagród są: wejściówki do Term Cieplickich, książki i bony zakupowe księgarni Matras, książki – Karkonoskie Tajemnice - opowieści o Duchu Gór, zaproszenia na czerwcowy Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej, wejściówki do kina Helios, słodycze z hurtowni spożywczej MPT Oaza oraz zestawy HM z restauracji McDonalds.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest załączenie do opisanej na odwrocie pracy (imię i nazwisko oraz wiek autora) wypełnionego i podpisanego kuponu zgłoszeniowego (do wycięcia z gazety), który publikujemy w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” na stronie nr 18. Prawidłowo wypełniony kupon jest jednocześnie zgodą na udział w konkursie oraz na nieodpłatną publikację dostarczonej pracy.
Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dzieci. Rysunek wraz z oryginalnym kuponem należy dostarczyć do naszej redakcji do 3 czerwca, do godz. 15.00. Prace można też wysłać pocztą na adres: „Nowiny Jeleniogórskie” sp. z o.o., ul. Marii Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra, z dopiskiem na kopercie „Mój piękny ogród”.

Uwaga!
O dopuszczeniu do konkursu decyduje data dostarczenia pracy do redakcji, a nie nadania przesyłki. Oznacza to, że o nagrody powalczą wyłącznie prace, które dotrą do redakcji do 3 czerwca.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz publikacja najlepszych prac w „Nowinach Jeleniogórskich” dnia 9 czerwca.

Wszystkie nagrodzone prace zaprezentujemy na naszym portalu internetowym www.nj24.pl
Więcej informacji na temat konkursu uzyskać można pod numerem telefonu: 75 64 24 480.