To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Greckie klimaty w Cieplicach

Greckie klimaty w Cieplicach

Greckie rytmy zawładnęły Cieplickim Parkiem Zdrojowym w niedzielne popołudnie. Na deskach Muszli Koncertowej wystąpił zespół Zorba, który zabrał publiczność w muzyczną podróż po Helladzie.

Długoletnia tradycja greckich rytmów zespołu Zorba i słoneczna pogoda przyciągnęły tłumy jeleniogórzan oraz kuracjuszy na występ szóstki artystów.
- Uwielbiam grecką kulturę, greckie klimaty, a w szczególności grecką muzykę. Z tym większą przyjemnością przyszłam posłuchać koncertu tej grupy – przyznaje kuracjuszka Katarzyna z okolic Częstochowy.

W czasie występu nie zabrakło również tańców w stylu greckim, ale tylko nieliczni odważyli się na ich naśladowanie.

- Pomysł koncertów uważam za bardzo ciekawą inicjatywę, szkoda tylko, że nie prowadzi go żaden konferansjer, może wówczas tańczyłyby prawdziwe tłumy, a nie tylko garstka maluchów – tłumaczy kolejna kuracjuszka, Barbara spod Katowic.

Zespół Zorba ma za sobą liczne występy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Prezentuje mieszankę tradycyjnych motywów muzyki greckej we współczesnej oprawie aranżacyjnej, przez co staje się ona bardziej dostępna dla szerszego grona słuchaczy. Widać to było również w Cieplicach, kiedy każdy utwór nagradzany był gromkimi brawami.

- Koncert bardzo przypadł nam do gustu. Co niedzielę uważnie przysłuchujemy się zróżnicowanych rytmom muzyki i z czystym sumieniem możemy zaliczyć ten występ do wyjątkowych – zgodnie przyznają jeleniogórzanie Anna Terlecka, Sabina Trocha i Ryszard Cichy.

Fot. AJS
Fot. AJS
Fot. AJS
Fot. AJS
Greckie klimaty w Cieplicach
Greckie klimaty w Cieplicach
Greckie klimaty w Cieplicach
Greckie klimaty w Cieplicach

Komentarze (2)

..CUDOWNE tance naszych poludniowych przyjaciol ..mieli okazje ZOBACZYC nasi Jelonkowi !..*Fajnie..