To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Głosowanie do piątku, Gala Srebrnych Kluczyków w sobotę!

Głosowanie do piątku, Gala Srebrnych Kluczyków w sobotę!

Przemysław Semczuk, Mirosław Kulla, Emanuela Czujowska, Katarzyna Trzeszczkowska i Honorata Magdeczko-Capote - oto piątka finalistów tegorocznego plebiscytu na najpopularniejszego artystę regionu. Zdobywcę nagrody publiczności poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków 2019, którą uświetnią Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny koncertem „Dzidzie-Graczowi”.

W czyje ręce trafi Wytrych do Serc Publiczności, zależy wyłącznie od Państwa – Czytelników NJ. Nagrodę otrzyma bowiem artysta, który zdobędzie najwięcej punktów w głosowaniu publiczności, trwającym do 25 października 2019 do godz. 12.00. W finałowym etapie plebiscytu liczą się już tylko głosy oddane na piątkę artystów nominowanych do nagrody, którzy zdobyli największą ilość punktów w zakończonym 11 października, pierwszym etapie głosowania. Laureata tegorocznego Wytrycha poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków 2019. Ceremonia wręczenia tegorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich odbędzie się w sobotę, 26 października, o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, Jerzego Łużniaka.

Piątkę finalistów podajemy w kolejności, w jakiej zgłaszani byli do plebiscytu, a nie ilości punktów zdobytych podczas pierwszego etapu głosowania. Kolejność na liście nie oznacza więc ich aktualnej pozycji na liście rankingowej. Różnice punktowe pomiędzy wszystkimi finalistami są stosunkowo niewielkie, co oznacza, że nie sposób dziś przewidzieć kto może zwyciężyć. W ostatecznym rozstrzygnięciu liczyć może się każdy oddany głos. Emocje rozpalać będą więc nas najpewniej do ostatniej minuty głosowania.

Podczas Gali Srebrnych Kluczyków 2019, w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida, poznamy laureatów wszystkich tegorocznych nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2019, decyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk 2019 tradycyjnie przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. Szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności 2019, przyznają wyłącznie Państwo - Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu.

Kapituła przyzna Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2018/2019 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od września 2018 do końca sierpnia 2019 roku), najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2019 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wykraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne.

Na finalistów plebiscytu publiczności na najpopularniejszego artystę regionu, nominowanych do Wytrycha 2019, głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach, które zamieszczamy w „Nowinach Jeleniogórskich” (w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 22 października 2019 r. drukujemy drugi ze specjalnych kuponów przygotowanych na finałowy etap głosowania), oraz SMS-ami. Każdy głos oddany za pomocą kuponu wyciętego z egzemplarza "Nowin Jeleniogórskich" oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em to 1 punkt. Aby zagłosować za pomocą kuponu, wystarczy kupon wyciąć z egzemplarza NJ, wypełnić i dostarczyć do redakcji NJ osobiście bądź przesłać pocztą. Uwaga! O przyjęciu głosów decyduje data wpływu przesyłki z kuponami do siedziby redakcji Nowin Jeleniogórskich (ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra).

Aby zagłosować elektronicznie, należy wysłać SMS na numer 7148. W treści wpisać: wytrych. oraz numer przypisany kandydatowi. Uwaga! Między słowem „wytrych” i numerem kandydata wpisać należy kropkę. Przykładowy SMS to wytrych.X (w miejsce X należy wpisać cyfrę), np. wytrych.44.  Koszt wysłania jednego sms-a to 1,23 zł (z VAT).

Głosowanie plebiscytowe podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, trwającym do 11 października 2019 r. do godz. 12.00, można było oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona została piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu, trwającym od 12 października 2019 od godz. 12.00, do 25 października 2019 do godz. 12.00, głosować można już tylko na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobyli najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostali do nagrody. Wytrych 2019 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w głosowaniu publiczności. Liczy się łączna ilość punktów zdobytych w obu etapach głosowania.

Warto uczestniczyć w naszym plebiscycie i głosować na ulubionych artystów także dlatego, że pięć osób, które oddadzą największą ilość głosów za pomocą kuponów i sms-ów, otrzyma dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną Galę Srebrnych Kluczyków! Oddających głosy identyfikować będziemy za pomocą numerów telefonów wpisanych na kuponach i numerów telefonów, z których wysyłane będą głosy SMS-owe. Zapraszamy do współdecydowania o tym, w czyje ręce trafi Wytrych 2019! Sylwetki finalistów tegorocznego plebiscytu NJ na najpopularniejszego artystę regionu prezentujemy w najnowszym, drukowanym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 22 października.

Spotkanie, jakiego nie można przegapić

Na Galę Srebrnych Kluczyków 2019 wybrać warto się nie tylko po to, by osobiście poznać wybitnych artystów, tworzących życie kuturalne regionu. Przed nami także wspaniałe wydarzenie muzyczno–teatralne. Po ceremonii wręczenia regionalnych nagród kulturalnych na scenie Teatru Norwida wystąpi Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny ze znakomitym koncertem "Dudzie-Graczowi"!

Maja Kleszcz uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Kolejne odsłony jej twórczej osobowości pozwoliły poznać ją jako artystkę wszechstronną, poruszającą się swobodnie w różnych stylistykach - od muzyki pop, poprzez bluesa, aż do muzyki dawnej, i znakomicie odnajdującą się w przestrzeni teatralnej.
Maja Kleszcz to uznana kompozytorka, która razem z Wojciechem Krzakiem zrealizowała muzykę do ponad 20 spektakli. Coraz częściej obsadzana jest też w rolach aktorskich, gdzie w sposób wyjątkowy łączy wokalistykę i dramę. Za całokształt pracy na deskach w 2019 roku otrzymała Nagrodę im. A. Bardiniego i Dyplom Mistrzowski.
Koncertując na estradzie, komponując i grając na scenie, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Po odejściu z Kapeli, od 2010 wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations, eksplorujący świat retro-brzmień z pogranicza jazzu i bluesa. Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl, znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków). Oprócz działalności estradowej z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody min: Festiwal Gombrowiczowski; Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra także w spektaklach m.in. Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Jej głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 12 nagranych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród stanowią jej najlepszą wizytówkę.

Oryginalny projekt muzyczny „Dudzie-Graczowi” to jej kolejne, zaskakujące wcielenie. Program koncertowy i płyta zatytułowana „Dudzie-Graczowi” są wyjątkowym połączeniem wszystkich doświadczeń zaklętych w brzmienie głosu Mai i unikalnych, tradycyjnych instrumentów muzycznych. Składają się nań utwory skomponowane przez Maję Kleszcz do wyjątkowych tekstów uznanej reżyserki teatralnej - Agaty Dudy-Gracz, córki wybitnego polskiego malarza. Obrazy ojca cenionej artystki, Jerzego Dudy-Gracza, opowiedziały historie, które następnie zostały wyśpiewane przez Maję. Każda
kompozycja to wyprawa do wnętrza obrazu, kolejna narracja i kolejne emocje opisane słowami i muzyką. Oprawa graficzna niezwykłego wydawnictwa i zjawiskowych koncertów jest uzupełnieniem świata kreowanego przez Maję Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny. Dołączona do płyty książeczka i koncertowe wizualizacje są bogato ilustrowane pracami malarza.

Muzyczny spektakl „Dudzie-Graczowi” kreuje Kwartet Prowincjonalny w składzie: Maja Kleszcz (głos, wiolonczela, basy, harfa), Wojciech Krzak (gitara barokowa, vihuela, skrzypce, baraban, bęben obręczowy), Marta Maślanka (cymbały, instrumenty perkusyjne), Bart Pałyga (fidel płocka, suka, lira korbowa, wspak).
Uczestników Gali Srebrnych Kluczyków 2019 czeka fantastyczny wieczór i niezwykłe spotkanie w ogrodzie sztuk. Tego wydarzenia nie można przegapić! Początek o godz. 19.00. Bilety do nabycia w kasie teatru i w sprzedaży internetowej. Gorąco zapraszamy!

Dla kogo Wytrych 2019?

NOMINOWANI DO NAGRODY:

Przemysław Semczuk - literat - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.2
Mirosław Kulla - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.5
Emanuela Czujowska - plastyk - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.7
Katarzyna Trzeszczkowska - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.9
Honorata Magdeczko-Capote - aktorka - SMS na numer 7148 o treści: wytrych.15

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu.

Więcej o tegorocznym plebiscycie NJ na najpopularniejszego artystę regionu oraz Gali Srebrnych Kluczyków 2019 w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej.   

See video