To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festiwal handballu

Zdj.: Biuro prasowe senatora Krzysztofa Mroza

Wczoraj 14 czerwca w hali sportowej przy Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu rozpoczął się I Dolnośląski Festiwal Piłki Ręcznej. W imprezie zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego udział bierze 7 młodzieżowych zespołów piłki ręcznej dziewcząt: UKS Jedynka Dzierżoniów, UKS Olimp Grodków, SPR Kępno, MKS 3KF Włókniarz Mirsk, APR Świdnica, MKS Sokół Żary, MKS Karkonosze Jelenia Góra-Karpacz oraz, gościnnie, drużyna Domu Pomocy Społecznej „Junior” w Miłkowie.

„Festiwal jest inicjatywą Dolnośląskiego Zespołu Szkół i jego głównym celem jest propagowanie piłki ręcznej dziewcząt. Nasza szkoła pozyskała bardzo silnego sojusznika w postaci Pani Iwony Niedźwiedź, która została ambasadorem szkoły. Mam nadzieję, że będzie to magnes przyciągający uczniów z regionu do naszej placówki.” - powiedział Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Podczas uroczystości wicemarszałek Marcin Krzyżanowski wspólnie z wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Markiem Obrębalskim uhonorowali zawodniczki oraz trenerów I-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra, które w tym sezonie na parkietach wywalczyły sobie prawo do gry w przyszłorocznym sezonie Ekstraligi. Urząd Marszałkowski przekazał na ręce zawodniczek gratulacje oraz sprzęt sportowy.

„Liczę, że ten Festiwal nie będzie jednorazowym wydarzeniem a stanie się cykliczną imprezą w Karpaczu. W Kotlinie Jeleniogórskiej mamy długie tradycje piłki ręcznej. Warto, przez takie imprezy, promować wśród młodzieży tę dyscyplinę sportu. Młode zawodniczki mają tu ogromne możliwości aby się rozwijać i kontynuować karierę sportową w jeleniogórskich Karkonoszach.” - powiedział senator Krzysztof Mróz.

Gościem specjalnym wydarzenia była Iwona Niedźwiedź, niegdyś reprezentantka Polski oraz zawodniczka Vitaralu Jelfy Jelenia Góra w latach 2000-2002. Została ona ambasadorem piłki ręcznej w Karpaczu.

„W całej akcji chodzi o to, żeby zachęcać dzieci do treningów i żeby popularyzować dyscyplinę. Robię to z miłości do piłki ręcznej i jest mi bardzo miło, że obdarzono mnie tak ogromnym zaufaniem. Karpacz jest przepiękny, jest tu nowa hala, fajna baza do osiągania wysokich wyników sportowych, dlatego zachęcam rodziców i zawodniczki, żeby przyjeżdżały tutaj uczyć się piłki ręcznej pod okiem bardzo dobrych szkoleniowców.” - powiedziała Iwona Niedźwiedź.

Festiwal handballu
Festiwal handballu
Festiwal handballu