To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piłkarki ręczne MKS Karkonosze Jelenia Góra wywalczyły awans do ekstraklasy

FOT. Tomasz Raczyński

Piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra pokonaływ Markach  w meczu o mistrzostwo I ligi Koronę Kielce 30-29 i wywalczyły awans do PGNiG Superligi. Czy w niej zagrają?

To zależy od samorządu jeleniogórskiego. miasta. Jeśli zostaną spełnione wymogi licencyjne, czyli gwarancje finansowe w wysokości 1 mln zł. oraz przekształcenie klubu w Sportową Spółkę Akcyjną.Na razie szczypiornistki, trenerka Dila Samadowa i kibice cieszą się z awansu.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - KORONA KIELCE 30-29 (15-17)

KSK: Wierzbicka, Prudzienica, Lambrinow - Kołecka, Szramik - 4, Bielecka - 1, Klimaszewska - 1, Jesionek - Wróblewska, Muras - 1, Kowalska - 8, Wojtas, Kobzar - 5, Załoga - 10.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

KORONA: Hibner, Szplit - Zygadlewicz, Zimnicka - 3, Młynarska - Papaj - 2, Gliwińska - 7, Staszewska, Czekala, Skowrońska - 2, Szymanik, Jach - 2, Piwowarczyk, Rosińska - 11, Mikocka, Kędzior - 2.

Trener: Paweł Tetelewski.

Komentarze (2)

Coś Pięknego!

Panie Redaktorze Mistrz może być tylko jeden. To nie satysfakcja wejść, a w zasadzie kupić sobie prawo do gry za pieniądze sponsorów, jak to może mieć miejsce w przypadku ekipy z Kielc. Zielony stolik nie powinien decydować, tylko boisko. Dla mnie w lidze powinna zagrać ekipa zwycięska z dodatkowego meczu z Ruchem Chorzów.