To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Energetyczny początek Wiosny Cieplickiej

Fot. Marcin Kaźmieruk (Przystań Twórcza)

Mimo deszczu i przejmującego zimna, wczoraj (4 maja) na placu Piastowskim, na rozpoczęciu Wiosny Cieplickiej pojawiło się sporo osób. Rozgrzał ich energetyczny koncert zespołu Enej. Do końca maja na jeleniogórzan i gości czeka jeszcze podczas Wiosny Cieplickiej wiele ciekawych imprez.

W Zdrojowym Teatrze Animacji 11 i 12 maja odbywać się będzie IV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej „Silesian Dance Festival” Polska - Ukraina o puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Przyjadą na niego soliści i grupy taneczne, by wziąć udział w konkursie oraz występie galowym (12.05, godz. 14.00 muszla koncertowa w parku Zdrojowym). Festiwal organizowany po raz czwarty. Uczestniczą w nim zespoły z Polski, Ukrainy i Słowacji. Reprezentowane będą wszystkie rodzaje tańca: od baletu i towarzyskiego, przez nowoczesny aż po hip-hop, disco i show. Uczestnicy mają od lat 6 do lat 21. Spodziewany jest przyjazd ponad 600 tancerzy. Występy tancerzy można oglądać za darmo.

Kilka dni po tańcach w ZTA obejrzymy młodych aktorów, uczestników 19. Dziecięco – młodzieżowych konfrontacji teatralnych - TEATRRRAŁKI Jelenia Góra 2019. Teatry dziecięce z naszego regionu, a także innych miast z Polski, Czech i Słowacji wezmą udział w konkursie oraz warsztatach. Wszystkie spektakle prezentowane będą od 15 do 17 maja na scenie w Zdrojowym Teatrze Animacji . Gala finałowa zaplanowana jest 18 maja o godz. 11.00. Wstęp wolny.

W Muzeum Przyrodniczym 11 i 12 maja odbywać się będzie Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich.  Uczestniczyć w niej będzie kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska oraz kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy. Giełda odbędzie się na dziedzińcu muzeum, a w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zostanie przeniesiona do wnętrza budynku. Giełda trwać będzie godzinach 9.00 – 17.00. Wstęp wolny.

Do Wiosny Cieplickiej włączyły się szkoły i parafie cieplickie. 18 maja od godz.10. 00 do 14. 00 w Szkole Podstawowej nr 6 trwać będzie Wiosenny Festyn Rodzinny Słońce pod kontrolą. Festyn organizowany jest od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i ich rodziców, ale także całej lokalnej społeczności. Celem festynu jest promocja aktywnego i rodzinnego spędzania wolnego czasu, a zebrane w jego trakcie środki przeznaczone zostaną na doposażenie szkoły w sprzęt, który pozwala uczniom szkoły na lepszy rozwój i uatrakcyjnia edukację. Podczas festynu odbędą się Targi Jeleniogórskich Szkół Średnich.

Warto sobie zarezerwować czas 26 maja na Święto Matki zorganizowane przez Stowarzyszenie Święta Matki przy parafii Marki Bożej Miłosierdzia. Posłuchacie koncertów, obejrzycie pokaz musztry paradnej oraz posłuchacie występu orkiestr dętych z Moraw. Zaplanowano także festyn rodzinny, konkursy i wspólne śpiewanie z biskupem. O godz. 17.00 odbędzie się koncert młodzieżowego Zespołu The Postmann Beatlesi z Polkowic.

Ponadto podczas Wiosny Cieplickiej 19 maja odbędzie się V Cieplicki Maraton Charytatywny pn.”Wiosenne przełamywanie barier", zaś 26 maja na placu Piastowskim zakończy się XI Rowerowa Parada Retro.