To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dwóch lekarzy, dwa światy

Dwóch lekarzy, dwa światy

Piękno i gorycz, harmonia i dramat, spokój duszy i ból związany z okrucieństwem ziemskiej rzeczywistości – o dualizmie naszego świata nigdy nie można powiedzieć za dużo. O jego pięknie i okrucieństwie mówili niezliczeni poeci, filozofowie, malarze. O dwóch aspektach świata opowie już w piątek dwóch lekarzy, których obok zawodowej pasji łączy jeszcze jedna – chwytanie rzeczywistości w fotograficzny kadr.

Ta rzeczywistość jest jednak bardzo od siebie różna, postawiona niejako w kontrapozycji. Obok tętniących naturalnym pięknem, malowniczych pejzaży Butanu, Birmy, czy wietrznej Patagonii – zobaczymy prawdziwy ludzki ból i dramat – sfotografowany z „wyciągnięcia ręki”. Obok monumentalnych, przykrytych mgłą gór – twarze, po których spływają łzy smutku i cierpienia. Kazimierz Pichlak uwiecznił w poetycki sposób piękno, napotkane w trakcie swych egzotycznych podróży, Henryk Mazurek jest z kolei rzetelnym reportażystą, uwiecznia tragiczne nieraz historie, z którymi spotyka się podczas pracy na misjach medycznych w krajach III-ciego świata.

Na podwójną podróż - opowieść o pięknie i dramatyzmie, zaprasza wszystkich Państwa Galeria BWA, już w najbliższy piątek, 21 listopada, o godz. 17.00. Wystawę dr. Kazimierza Pichlaka Gór Górzystość, oraz dr. Henryka Mazurka Szkiełkiem i Okiem, oglądać będzie można w jeleniogórskiej Galerii BWA (ul. Długa 1) do 12 grudnia 2014 roku.