To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dwa kolejne teledyski Leniwca w sieci

Dwa kolejne teledyski Leniwca w sieci

Jeleniogórski zespół Leniwiec udostępnił w internecie dwa nowe teledyski do utworów promujących najnowszą płytę pt. „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury”.

Są to klipy to piosenek „Opadły mgły” i „Piosenka dla zapowietrzonego”. Pierwszy to nastrojowa ballada o folkowym zabarwieniu, do której zdjęcia kręcono w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze oraz na nieco zapomnianych przez czas ulicach Mirska. Gościnnie w teledysku i nagraniu wystąpił Jarek Szczyżowski, który gra na tajemniczym, średniowiecznym instrumencie, zwanym lirą korbową.

 

Drugi kawałek – „Piosenka dla zapowietrzonego” – to coś dla fanów nieco szybszej muzyki. Męska część zespołu, wspomagana przez córkę Muchy – wokalisty, wcieliła się tam w terroryzującą dzielnicę bandę szumowin, z którą porządek robi Agis - wokalistka zespołu. Produkcja „z przymrużeniem oka”zawiera spektakularne sceny walki i zapierającą dech akcję w komiksowym stylu starych filmów klasy B. W teledysku, jak i w samej piosence, udzielają się gwiazdy polskiej sceny punkrockowej – Robert Szymański (lider Sex Bomby) oraz Dominik „Harry” Pyrzyna z The Analogs. Klip powstał w pod koniec kwietnia 2013 w zawsze przyjaznych i malowniczych Cieplicach.

 

Premiera płyty już 15.05.2013, tymczasem w sobotę (11 V) o godzinie 16. na targach Tourtec na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się mini koncert akustyczny, muzycy będą też podpisywać płyty.

See video
See video