To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dwa dni śpiewania na polanie w Borowicach

Dwa dni śpiewania na polanie w Borowicach

Miłośnicy łagodnych i nieco mocniejszych rytmów mogą już przygotowywać karimaty. 13 lipca na polanie w Borowicach rozpocznie się 30 edycja festiwalu „Gitarą i ... borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Gwiazdami festiwalu będą Natalia Przybysz oraz zespół Raz Dwa Trzy. Koncerty są za darmo. Festiwal zakończy się późną nocą 14 lipca.

Borowickie granie ma wierną publiczność, która uwielbia atmosferę tego miejsca. Słuchanie muzyki na polanie, wśród zieleni , z widokiem na góry dostarcza niesamowitych przeżyć. Nie wolno zapomnieć o ciepłym ubraniu, karimacie lub krzesełku do siedzenia, dobrych butach, bo wieczory w górach bywają chłodne. A koncerty przeciągają się do bardzo późnych godzin. Często bowiem publiczność śpiewa razem z wykonawcami,a ci chętnie bisują. Na tym polega magia borowickiego grania.

W tym roku usłyszymy:

piąte, 13 lipca, start o godz. 19.00
Wolna Grupa Bukowina (każdy nuci jej przeboje „Sielankę o domu”, czy „Majstra biedę”
Ralph Kamiński (wykonuje autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu)
Natalia Przybysz (laureatka nagród Fryderyków, zaśpiewa piosenki z najnowszej, znakomitej płyty „Światło nocne”)

sobota, 14 lipca, start o godz. 18.30
Pod Strzechą
Nula Stankiewicz śpiewa Osiecką w aranżacji Janusza Strobla (między piosenkami będą wyświetlane fragmenty wywiadów z Agnieszką Osiecka, co sprawia , że recital ma niecodzienny klimat)
Piotr Bukartyk i piosenki budzące emocje aktualnymi odniesieniami
Raz Dwa Trzy z Adamem Nowakiem i mądre twory o miłości, sensie życia, radości ze spotkań z innymi. 

Do Borowic można dojechać autobusem z Jeleniej Góry. Zmotoryzowanym organizatorzy zapewniają miejsca parkingowe w pobliżu. Jest także pole namiotowe oraz będą stoiska ze smacznymi potrawami. Organizatorem jest gmina Podgórzyn. 

Komentarze (3)

toż to anty pisowski festiwal, Bukartyk, Przybysz...czołowi przedstawiciele fundamentalizmu lewicowego...WGB też z lewicowymi poglądami....:)

To sobie pojedź na Jasną Górę i potaplaj się w brunatnym błotku z faszolkami i inną ostoją pisizmu.

Borowice stają się przysłowiową ostają kultury regionu. Tu ludzie prymitywni i politycy nie docierają.