To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czytanie poezji Norwida

Czytanie poezji Norwida

BWA w Jeleniej Górze zaprasza na czytanie poezji C. K. Norwida. Odbędzie się ono pod hasłem „Gorzki to chleb jest polskość”. Czyta Alina Obidniak.

Aliny Obidniak jeleniogórskim ludziom kultury przedstawiać specjalnie nie trzeba. To reżyserka i aktorka teatralna. Ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i reżyserskie na Wydziałach Reżyserii Filmowej w Moskwie i Łodzi. Dyrektorka naczelna i artystyczna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (lata 1964-1970) i Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze (lata 1973-1988 i 2000). Inicjatorka Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych (od 1973) i Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ulicznego (od 1983). Założycielka Ośrodka Badań i Praktyk Kulturowych przy teatrze C. K. Norwida (1979), ośrodka o charakterze międzynarodowym i interdyscyplinarnym.
Projekt towarzyszy wystawie „Gorzki to chleb jest polskość” organizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych, którego partnerami są Książnica Karkonoska i Teatr im.C.K.Norwida.
Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Jelenia Góra.
Czytanie odbędzie się 29 października o godz. 17. i 5 listopada o godz. 12. w galerii BWA w Jeleniej Górze.