Festiwal rozpocznie się oficjalnie już 28 kwietnia. Poprzedzi go seria wydarzeń towarzyszących - projekcja filmu prod. francuskiej pt. ”Maria Skłodowska-Curie” (25 kwietnia, godz. 18.00 w DKF Klaps JCK), spektakl Teatru Odnalezionego pt. „Pierwszy raz” Michała Walczaka w reżyserii i scenografii Łukasza Dudy (26 kwietnia) oraz najnowsza premiera grupy STA ART, czyli „Domówka” w reż. Łukasza Dudy (27 kwietnia, godz. 18.00)
Festiwal oficjalnie zainauguruje 28 kwietnia wałbrzyski Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego spektaklem pt. „Zapolska Superstar” (czyli jak przegrywać, żeby wygrać) w reżyserii Anety Groszyńskiej. Warto dodać, że spektakl został zakwalifikowany do finału 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Bogata w wydarzenia będzie sobota, 29 kwietnia, bowiem już o godz. 15.00 w Książnicy Karkonoskiej będzie można wysłuchać wykładu prof. zw. dra hab. Mirosława Kocura pt. „Kobieta w teatrze”. Mirosław Kocur, to antropolog teatru i reżyser, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Publikuje m.in. w miesięcznikach „Teatr” i „Dialog”. Prowadzi własne poszukiwania artystyczne i naukowe, zajmuje się również popularyzacją nowych idei w sztuce i nauce oraz prowadzi warsztaty teatralne. Po wykładzie trzeba szybko przemieścić się na jeleniogórskie lotnisko, gdzie o godz.17.00 w Hangarze zaprezentuje się wrocławski Wydział Lalkarski PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie ze spektaklem „01001” (reż. Wojciech Brawer). Projekt „01001” oscyluje wokół poszukiwań nowych środków wyrazu w teatrze formy. W widowisku pozbawionym słów i linearnej fabuły, młodzi twórcy skupiają się na budowaniu tożsamości scenicznej w oparciu o formę plastyczną jaką jest maska – informują jego twórcy.
O godz. 18.30 w Sali Novej JCK spektakl zespołu Merlin Puppet Theater z Grecji „Ziemia niczyja”, reż. Dimitris Stamou, a o godz. 20.00, w Sali Widowiskowej JCK - Teatr Amareya ze spektaklem pt. „Nomadka” w reżyserii Katarzyny Pastuszak. Jest to projekt performatywny dotykający problemu przesiedlenia, migracji i dyskryminacji. Biorą w nim udział artystki z Polski i Grenlandii, reprezentujące różne dziedziny sztuki, co nadaje projektowi głębię i unikalny charakter artystyczny i badawczy - zapowiadają artyści.
W niedzielę, 30 kwietnia, kolejne spektakle: godz.17.00 (Hangar, Lotnisko) - Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska, spektakl pt. ”Why don’t You Like Sadnes?” - koncept i wykonanie Katarzyna Chmielewska. Dada von Bzdülöw to grupa tańca współczesnego, założona w 1992 roku w Gdańsku przez choreografa i reżysera Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę Katarzynę Chmielewską, absolwentkę gdańskiej szkoły baletowej i szkoły tańca współczesnego w Brukseli.
O godz.18.30 w Sali Novej Teatr Politechniki Warszawskiej przedstawi „Lamentacje” (reżyseria, opracowanie muzyczne i wokalne - Hanna Klepacka). Teatr powstał w 2005 roku jako Koło Naukowe Miłośników Teatru, od 2008 roku są już jednostką organizacyjną Politechniki Warszawskiej. Spektakl „Lamentacje” został zrealizowany na podstawie dramatu Krzysztofa Bizio pt. ”Lament”, premiera odbyła się 1 kwietnia 2016 r.
Godz.20,00, Sala Widowiskowa JCK – Teatr Realistyczny, Skierniewice – „Bum” według scenariusza i reżyserii Zespołu. Spektakl został zrealizowany w ramach konkursu Teatru Ósmego Dnia – OFF: Premiery Prezentacje 2016.
1 maja o godz. 17.30 w Hangarze na Lotnisku zaprezentuje się PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu ze spektaklem „Polonez Alla Polacca na niemiecką nutę” w reżyserii Seba Majewskiego. Spektakl jest inspirowany twórczością Heinera Müllera, przede wszystkim dramatu „Germanie”. Młodzi tancerze próbują spojrzeć na polską historię lat 1944-1989 ze swojej perspektywy.
Godz.19.00, w Sali Widowiskowej JCK - Teatr Współczesny w Szczecinie pokaże „Mad Women” Natalii Mołodowiec, reż. Barbary Wiśniewskiej. Jest to spektakl o współczesnych kobietach postawionych wobec codziennych problemów zawodowych i osobistych.
2 maja, godz.17.30 w Sali Novej performance niemieckiej grupy Theaterkollektiv Sanierte Altbauten pt. „Toodrytocry”, a o godz.19.00 „Ojcze nasz” Artura Pałygi Teatru Kombinat z Wrocławia, w reżyserii Katarzyny Baranieckiej. Teatr funkcjonuje od 2014 roku, a „Ojcze nasz” jest jego pierwszą realizacją, swoistą wizytówką, ukazującą dążenia do poszukiwania ciekawych form ekspresji.
3 maja w Sali Novej o 14.00 pokaz warsztatowy - Czytanie Konstytucji 3 Maja. O 16.00 w Klubie Kwadrat spotkanie z bożyszczem kobiet, Mikołajem Roznerskim „Z off-u do mainstreamu - kobiety rządzą!”, które poprowadzi Kamil Radomski, zaś o godz.18,00 w Sali Widowiskowej odbędzie się ostatni spektakl tegorocznej Pestki - Teatr Porywacze Ciał zaprezentuje monodram Kasi Pawłowskiej w reżyserii Macieja Adamczyka pt. ”Pięknie ładnie”. Teatr Porywacze Ciał to jedna z najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce.
Po spektaklach w Kwadracie odbywać się będą panele dyskusyjne z zespołami uczestniczącymi, które poprowadzi Kamil Radomski.
Bogaty program teatralny PESTKI uzupełniają także koncerty, które odbywać się będą w Klubie Kwadrat (o godz. 22.00) po spektaklach i panelach dyskusyjnych. Wystąpią: SALK, GOORAL i ROSALIE.
Uwaga! Na wszystkie wydarzenia Pestki 2017 obowiązują bezpłatne wejściówki, które odbierać można już od 28 marca w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniami.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...