To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Najlepsze niezależne filmy świata w Galerii Za Miedzą

Najlepsze niezależne filmy świata w Galerii Za Miedzą

Galeria Za Miedzą w Lubomierzu zaprasza na drugi pokaz filmów nagrodzonych w konkursie GRAND OFF 2013 – NAJLEPSZE NIEZALEŻNE FILMY ŚWIATA. Kinowy wieczór w nastrojowym wnętrzu zrujnowanej świątyni w sobotę, 23 sierpnia 2014. Początek o godz. 20.45.

GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Festiwal organizowany przez Fundację Cinema Art to okazja do zapoznania się ze światową twórczością filmowców niezależnych. Jego celem jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych w 10 kategoriach: najlepsza fabuła, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepszy dokument, najlepsza animacja oraz najlepsza scenografia i kostiumy. Do ubiegłorocznej, siódmej edycji festiwalu zgłoszono ponad 1300 filmów z całego świata, z których do nagród nominowano 53 obrazy. Nagrodzone filmy prezentowane są w ponad 50 kinach na terenie całego kraju.

Podczas pierwszego wieczoru z najlepszymi filmami GRAND OFF 2013 w lubomierskiej Galerii Za Miedzą zaprezentowano filmy nagrodzone w sześciu kategoriach: najlepszy aktor, najlepsza aktorka , najlepszy montaż, najlepszy scenariusz, najlepsza reżyseria oraz najlepsze zdjęcia.
W programie drugiego wieczoru GRAND OFF 2013 osiem tytułów: „The last photo” reż. Lissa Pascale (Australia) i „Kiki of Montparnasse” reż. Amelie Harrault (Francja) - najlepsza animacja, „Grandpa and me and a helicopter to heaven” reż. Åsa Blank (Francja) - najlepszy dokument, „Efimera" reż. Diego Modino (Hiszpania) i „Un monde meilleur” reż.Sacha Feiner (Belgia / Szwajcaria) - najlepsza scenografia i kostiumy oraz „White horse” reż. Sergey Soloviev (Rosja), „Psubrat” reż. Maria Zbąska (Polska) i „La ville Lumière” reż. Pascal Tessaud (Francja) - najlepsza fabuła.
Uwaga! Wszystkie filmy wyświetlane są z napisami w języku polskim i angielskim.