To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mikołaj Nowacki w Strefie Fotografii

Mikołaj Nowacki w Strefie Fotografii

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zapraszają na spotkanie z fotografem Mikołajem Nowackim, który opowie o swojej pracy fotoreportera i najnowszym projekcie ODRA.
Spotkanie połączone z projekcją fotografii odbędzie się 24 października 2014 o godz. 17.00 w BWA przy ul. Długiej 1.

 Mikołaj Nowacki, ur. w 1972 r. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia doktoranckie w zakresie prawa międzynarodowego. Doktorat z prawa kosmicznego dotyczący ochrony przestrzeni okołoziemskiej przed zanieczyszczeniem porzucił jednak, aby móc zajmować się zawodowo swoją największą pasją – fotografią.
Zdobył wiele nagród i był finalistą w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, m.in. w Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Sony World Photography Awards, NPPA Best of Photojournalism. Swoje reportaże publikował m.in. w polskich edycjach magazynów „National Geographic” i „NG Traveler” oraz za granicą, m.in. w „The Sunday Times Magazine”, „Le Monde”, „Neue Zürcher Zeitung” oraz na prestiżowych blogach fotograficznych „The New York Times Lens” oraz „CNN Photos”.
Fotografie znajdujące się w albumie pokazywał  jako autorską wystawę „Odra” w prestiżowej galerii VII w Nowym Jorku oraz podczas festiwalu fotograficznego Xishuangbanna w Chinach.
 Wstęp na spotkanie wolny. Wśród uczestników rozlosowane zostaną egzemplarze autorskiego albumu „Odra”.

 

Komentarze (3)

Kolejny nieudacznik z Wrocławia z jakimś podrabianym wykształceniem szuka okazji, żeby się "wybić". Widziałem jego fotografie - kicz i tandeta.

Świetne fotografie i dojrzały, świadomy fotograf. bardzo dobre spotkanie.

Byłem na tym spotkaniu i niestety to co zobaczyłem to jest porażka. Ten człowiek nie powinien zajmować się fotografią! Gość nawet nie opanował dobrze swojego sprzętu, nie wspominając o jakiejś oryginalnej technice fotografowania. Kolejny któremu wydaje się, że full wypas sprzęt zrobi z niego wspaniałego fotografa.