To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

ArtSkwer w Szklarskiej Porębie od 12 lipca

ArtSkwer w Szklarskiej Porębie od 12 lipca

W Szklarskiej Porębie od jutra (12 lipca) rozpoczyna się ArtSkwer, czyli Letni Festiwal Sztuki. Będą na nim darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, występy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na Skwerze Radiowej Trójki.ArtSkwer potrwa do 18 sierpnia.

Na ArtSkwerze poznacie na warsztatach szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne rzemiosło, techniki budowania dymarek czy procesy wytopu metali kolorowych. Będzie okazja do zaprojektowania własnej biżuterii, tworzenia recyklingowych przedmiotów, korzystania z różnych działań rękodzielniczych, tworzenia ogrodów, zdobienia ceramiki użytkowej, czy wzięcia udziału w warsztatach teatralnych i tanecznych. Każdy własnoręcznie wykonany wyrób można zabrać za sobą jako pamiątkę w wakacji. Dodatkową atrakcją będzie górska plaża w sercu miasta.

Warsztatom towarzyszą m.in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi oraz kiermasze lokalnego rękodzieła.

Harmonogram:

Rozpoczęcie Festiwalu 12 lipca 

12 - 14 lipca  Przystanek Szkło

18 – 20 lipca – EKOlogika

09 - 11 sierpnia - Manufaktura Natura 1

16 – 18 sierpnia - Z Ziemi Czerpane

18 sierpnia – Zakończenie Festiwalu