To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jakuszyckie Centrum Sportu z kłopotami

wizualizacja DPIiN

Nowy przetarg na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej musiał ogłosić zarządca inwestycji, należący do samorządu województwa Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Wybrany we wcześniejszym przetargu wykonawca nie podpisał umowy.

Kilkanaście dni temu zastanawialiśmy się, z inspiracji czytelnika, dlaczego na Polanie Jakuszyckiej nie widać, by cokolwiek się działo. Przedstawiciele DPIiN zapewniali wówczas, że wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się jednak, że było coś na rzeczy. Właśnie ogłoszono nowy przetarg na realizację inwestycji. DPIiN poinformował, że konsorcjum z liderem PB Inter System PPP, choć wygrało przetarg, nie podpisało umowy na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskie Porębie – Jakuszycach. Inwestycja miała kosztować ponad 159 mln zł.
– Umowa nie została podpisana z winy konsorcjum. Został ogłoszony nowy przetarg z terminem składania ofert do 21 stycznia. Umowa na inwestycję powinna być podpisana w marcu – poinformował na konferencji prasowej prezes DPIiN Sebastian Kącki.
Zapewnił przy tym, że terminy realizacyjne nie powinny ucierpieć w związku z tym opóźnieniem. W najbliższym czasie i tak raczej nie prowadzono by zaawansowanych robót, a zaplanowane na ten okres prace studyjne i badania środowiskowe są wykonywane. Termin ukończenia inwestycji na przełomie 2019/20 jest całkowicie realny.

Komentarze (21)

Od początku było widać że szykuje się przekręt i terminy nie będą dotrzymane. Zdemolowano to co z trudem stworzono przez lata, nowego długo nie zobaczymy. Zal mi bo lubię to miejsce, ale od pewnego czasu, od kiedy stało się bardzo popularne i od kiedy wsadzili w to ręce politycy dzieje się coraz gorzej. Mimo tych dość krytycznych wrażeń życzę powodzenia - bo to ma nam służyć.

Badania środowiskowe nie są prowadzone, bo naukowcy zrezygnowali z ich prowadzenia ze względu na lekceważenie ich prac przez władze DPIiN.
Warto, aby dziennikarze NJ starali się weryfikować wszystkie informacje przedstawiane przez DPIiN.

Ponoć ten gość to krętacz i złodziej? coś w Sobieszowie robił w budynku jakimś i robotę zostawił w połowie swojej pracy, wykiwał innych i zostawił na lodzie. Tak ludzie o tym szumnie mówią, ktoś coś więcej o tym wie?.

Chodzi o bardzi dużą inwestycję w Sobieszowie stara szkoła rolnicza; ta sama firma zrobiła taki sam numer. To firma prawników, nie budowlana.

Czy tam przypadkiem nie Macierewicz "coś" planował?

[quote=Anonim+]Czy tam przypadkiem nie Macierewicz "coś" planował?[/quote]

Obsesję należy leczyć......

Próbowałeś? U ciebie jakoś poprawy nie widać...

Ojej a oni dalej próbują nam wcisnąć, że za rok to wszystko zostanie ukończone Przestaliby przynajmniej z siebie robić jeszcze większych głupców.

Z jakich pieniedzy będzie inwestycja panie marszałku?Proszę wskazać zródła finansowania.

Przełom 2019 / 2020 ... myślę, że to będzie przełomowy przełom. Potrwa w najbardziej optymistycznej wersji tak do listopada 2020. Pod warunkiem, że inwestycja zostanie zrealizowana z kartonu falistego.

Widac, ze zadzialalo zabezpieczenie CBA.Brawo. Konczy sie Eldorado dla zlodzieji.I dlatego SZetyna tak ryja wydziera,che,che. Do roboty ZLODZIEJE.

Pisior krzyczy "łapać złodzieja" - to się chyba nazywa paradoks?
PS jesteś z tej prawobrzeżnej czeskiej Pragi od Patryczka Jakiego?

Jak tak dalej pójdzie to słowo złodziej zastąpione zostanie słowem pisior. To tylko kwestia czasu.

Lepiej być pisiorem niż dymaną przez PO cipą.

Grzesiu a kto ma przetarg przeprowadzić, babcia klozetowa czy ty ?

Jakoś w pamięci pozostała mi kwota około 70 milionów zł na całość inwestycji ( to i tak dużo) a teraz 160 to może trzeba była zrobić jeszcze kładkę na drugą stronę drogi i rozbudować tereny do biegania po stronie lewej tak jak kiedyś już było.A termin mogę się założyć że przy tym zakresie robót może koniec na jesień 2020 ale to chyba zbyt optymistycznie.A Jeżeli firma nie podpisała umowy to najprawdopodobniej straci wadium chyba że okaże się ze sprawę zawalił inwestor i sprawa na lata trafi do sądu.

To jakiego wuja było wszystko burzyć?

Ostatnio widac cos czesto w NASZYM pieknym miescie tego SB-ckiego zlodzieja Szetyne widac,ze zlodzieje sie na cos zasadzali.I co nie wyszlo wam ZLODZIEJE.

A mogło zostać,jak było....wmieszali się możni tego świata i wyjdzie wielkie G....

Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze.

Niebawem zniknie urok tego miejsca,podobnie jak w Zieleńcu